Nowe badania pokazują, ile zajmuje wypróżnienie połkniętego klocka LEGO

Kamil Kacperski
27.11.2018 15:30
Nowe badania pokazują, ile zajmuje wypróżnienie połkniętego klocka LEGO Fot. shutterstock.com

Sześciu pediatrów z bloga Don't Forget The Bubbles przygotowało projekt, który miał na celu zbadanie podróż klocka LEGO przez układ pokarmowy człowieka.

Jeżeli kiedyś baliście się, że połknęliście figurkę LEGO i będziecie mieli z tego tytułu problemy, to nie musicie się bać - kawałek plastiku nie zostanie w Waszych organizmach na długo. Według niedawno opublikowanych wyników badań magazynu "The Journal of Pediatrics and Child Health", LEGO pozostanie w Was niecałe dwa dni, nim zajmie się nim natura. 

Sześciu pediatrów tworzących bloga Don't Forget The Bubbles połknęło główkę figurki LEGO i czekało na moment, w którym zabawka pojawi się w ich stolcu. Średnio zajmowało to około 1,71 dnia. Według opisu eksperymentu, na początku ustalono standardowe wyniki pracy układu pokarmowego lekarzy, a następnie rozpoczęto badanie.

Ile czasu minie zanim wypróżnimy klocka LEGO?

Tak jak wspomnieliśmy - średnio mijało 1,71 dnia, nim klocek opuścił organizm człowieka. W raporcie możemy przeczytać również ciekawostkę głoszącą, iż kobiety radziły sobie lepiej z odnajdowaniem klocka w swoim stolcu, aczkolwiek grupa kontrolna była zbyt mała, by wysnuć jakieś interesujące wnioski. Oczywiście uczestnictwo w eksperymencie było dobrowolne, a udział przysługiwał jedynie osobom, które nigdy wcześniej nie przechodziły operacji przewodu pokarmowego. 

Zespół doszedł do wniosku, że klocki LEGO ekspresowo przechodzą przez organizm człowieka i nie powodują żadnych komplikacji. Sami badacze stwierdzili również, że rodzice nie muszą się aż tak przejmować, żeby dopuścić się grzebania w odchodach swoich pociech. A skąd w ogóle wziął się pomysł na tak dziwny eksperyment? 

Lekarze po prostu chcieli na chwilę uciec od poważnych problemów i nieco się wyluzować, dlatego postanowili przeprowadzić prosty i nieco zabawny eksperyment. W sekcji pytań i odpowiedzi na ich stronie możemy przeczytać, że pomysł na jedzenie klocków LEGO szybko spotkał się z aprobatą ich kolegów po fachu, więc przeprowadzenie go poszło gładko. Cóż, my możemy jedynie winszować kreatywności. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.