Nowe obostrzenia w Polsce. Cały kraj w czerwonej strefie, zamknięte restauracje, nauka zdalna
23.10.2020 11:34
Nowe obostrzenia w Polsce. Cały kraj w czerwonej strefie, zamknięte restauracje, nauka zdalna Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nowe obostrzenia w Polsce od 24 października. Co się zmieni w naszym kraju? Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany w związku z pandemią.

Od 24 października 2020 roku w Polsce będą obowiązywały nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany, które już od jutra będą obowiązywać nas wszystkich. Co dokładnie się zmieni?

Nowe obostrzenia w Polsce. Zmiany od 24 października

Władze ogłosiły podczas konferencji prasowej kolejne obostrzenia, które mają obniżyć liczbę zachorowań na COVID-19 w Polsce. Od 24 października cały kraj znajdzie się w czerwonej strefie. Zmiany dotkną także najmłodszych.

Koronawirus w Polsce. Co się zmieni od 24 października?

Klasy 4-8 w szkołach podstawowych od poniedziałku będą funkcjonowały w trybie zdalnym. Jedynie młodsze dzieci zostaną w placówkach, co ma na celu również umożliwienie pracy ich rodzicom. Młodzież w godzinach 8-16 będzie mogła poruszać się w przestrzeni publicznej wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Przeczytaj także

Nowe obostrzenia to też zmiany w funkcjonowaniu restauracji, pubów oraz kawiarni. Wszystkie lokale gastronomiczne zostaną zamknięte na dwa tygodnie z możliwością przedłużenia tego czasu. Knajpy będą mogły świadczyć usługi wyłącznie "na wynos".

Rząd zdecydował również o zakazie aktywności i zgromadzeń w grupach powyżej 5 osób. Władze wprowadzają także program mający na celu ochronę seniorów, najbardziej narażonych na śmierć z powodu COVID-19. Zostaną podtrzymane godziny dla seniorów oraz ruszy Korpus Wsparcia Seniorów. Premier Morawiecki deklaruje, że najstarszym obywatelom zostanie zapewniona opieka oraz apeluje, by osoby po 70. roku życia nie wychodziły z domów.

Dodatkowo władze zdecydowały również o zamknięciu sanatoriów w całym kraju.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.