Pogoda
08.06.2020 13:00

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem padło na województwo łódzkie

W szpitalu w Sieradzu odkryto nowe, duże ognisko zakażeń koronawirusem. Zachorowali pacjenci oraz personel placówki. 

Koronawirus

Pandemia koronawirusa na świecie nadal trwa. Aktualnie liczba zdiagnozowanych zakażeń przekroczyła 7 milionów. Wśród nich przeszło 3 miliony pacjentów zostało wyleczonych a przeszło 400 tysięcy zmarło. Najpoważniej nadal sytuacja wygląda w Stanach Zjednoczonych. To tam zanotowano niemal 2 miliony przypadków koronawirusa. Na drugim miejscu znalazła się Brazylia z niemalże 700 tysiącami odnotowanych przypadków zarażenia wirusem, trzecie miejsce zajmuje Rosja.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce w woj. łódzkim

W Polsce zatwierdzono niemal 27 tysięcy chorych na COVID-19. Niemal 1,2 tysiąca osób zmarło. Blisko połowa zdiagnozowanych pacjentów została wyleczona. Najgorzej sytuacja wygląda na Śląsku, w województwie śląskim zanotowano niemal 10 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem. Niestety w Polsce pojawiają się kolejne ogniska zachorowań, które w znaczący sposób wpływają na statystyki.

ER Pandemic Simulator
ER Pandemic Simulator
Przeczytaj także Polacy tworzą symulator SOR podczas pandemii. Zobacz, jak to jest być teraz lekarzem [WIDEO]

W Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu w wyniku rutynowych badań odkryto 40 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Po kolejnych testach okazało się, że zakażonych zostało łącznie aż 80 osób. Wśród nich znalazło się 45 pacjentów oraz 35 pracowników kilku oddziałów placówki.

Posłuchaj podcastu

Jak czytamy na TVN24, rzeczniczka szpitala Grażyna Kieszniewska poinformowała, że 40 pacjentów przechodzi zakażenie bardzo łagodnie i bezobjawowo, pięć osób ma połączone objawy COVID-19 z chorobami współistniejącymi.

Personel medyczny przechodzi kwarantannę, a o jej długości zadecyduje sanepid.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także WHO zaktualizowała wytyczne dotyczące koncertów, bo dobrze wpływają na samopoczucie
Joanna Chojnacka
Tagi: koronawirus