Pogoda
22.05.2020 15:20

Nowe ognisko zarażeń koronawirusem w Warszawie. 65 osób z komisariatu na kwarantannie

65 osób z komisariatu w dzielnicy Włochy w Warszawie zostało poddanych kwarantannie. Trwają badania ilu policjantów zostało zarażonych koronawirusem.

Koronawirus
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Kończy się kolejny miesiąc pandemii na świecie. Do tej pory zdiagnozowano przeszło 5 milionów zakażeń, niemal 2 miliony ozdrowiały a przeszło 300 tysięcy zmarło w wyniku COVID-19. W Polsce, jak wskazują statystyki, sytuacja jest raczej stabilna. Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem nie osiągnęła jeszcze tysiąca, wyleczono niemal 9 tysięcy pacjentów z przeszło 20 tysięcy zdiagnozowanych.

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko zakażeń w Warszawie

Najgorzej sytuacja wygląda na Śląsku. W Województwie śląskim odnotowano 6,5 tysiąca zakażeń, a w dolnośląskim około 2,3 tysiąca chorych. Drugie miejsce w statystykach zajmuje województwo mazowieckie. W Warszawie odkryto właśnie nowe ognisko zarażeń, które może nieco wpłynąć na dane.

Naukowcy twierdzą, że marihuana pomaga w walce z COVID-19
Naukowcy twierdzą, że marihuana pomaga w walce z COVID-19
Przeczytaj także Naukowcy twierdzą, że marihuana pomaga w walce z COVID-19

Jak podaje TVN24 u kilku funkcjonariuszy policji z komisariatu we Włochach zdiagnozowano COVID-19. Jednostka została objęta kwarantanną w związku zagrożeniem dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Decyzja objęła 65 osób w tym policjantów i pracowników cywilnych instytucji.

Sierżant sztabowy Karol Cebula z warszawskiej Komendy Rejonowej Policji w rozmowie z PAP powiedział, że pozytywny test na koronawirusa pojawił się u zaledwie kilku mundurowych. Jednak trwają dalsze badania mające na celu ustalić, czy zarażonych nie jest więcej.

Posłuchaj podcastu

W trakcie nieobecności pracowników policji objętych kwarantanną o obszar, którym się zajmowali dbają ich koledzy z innych dzielnic Warszawy. Włochy będzie patrolować komenda na Ochocie oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

Powrót kin
Powrót kin
Przeczytaj także Kiedy zostaną otwarte kina? Szumowski podał wstępny termin
Tagi: koronawirus