Nowe ognisko zarażeń koronawirusem w Warszawie. 65 osób z komisariatu na kwarantannie

22.05.2020 15:20
Nowe ognisko zarażeń koronawirusem w Warszawie. 65 osób z komisariatu na kwarantannie Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

65 osób z komisariatu w dzielnicy Włochy w Warszawie zostało poddanych kwarantannie. Trwają badania ilu policjantów zostało zarażonych koronawirusem.

Kończy się kolejny miesiąc pandemii na świecie. Do tej pory zdiagnozowano przeszło 5 milionów zakażeń, niemal 2 miliony ozdrowiały a przeszło 300 tysięcy zmarło w wyniku COVID-19. W Polsce, jak wskazują statystyki, sytuacja jest raczej stabilna. Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem nie osiągnęła jeszcze tysiąca, wyleczono niemal 9 tysięcy pacjentów z przeszło 20 tysięcy zdiagnozowanych.

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko zakażeń w Warszawie

Najgorzej sytuacja wygląda na Śląsku. W Województwie śląskim odnotowano 6,5 tysiąca zakażeń, a w dolnośląskim około 2,3 tysiąca chorych. Drugie miejsce w statystykach zajmuje województwo mazowieckie. W Warszawie odkryto właśnie nowe ognisko zarażeń, które może nieco wpłynąć na dane.

Przeczytaj także

Jak podaje TVN24 u kilku funkcjonariuszy policji z komisariatu we Włochach zdiagnozowano COVID-19. Jednostka została objęta kwarantanną w związku zagrożeniem dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Decyzja objęła 65 osób w tym policjantów i pracowników cywilnych instytucji.

Sierżant sztabowy Karol Cebula z warszawskiej Komendy Rejonowej Policji w rozmowie z PAP powiedział, że pozytywny test na koronawirusa pojawił się u zaledwie kilku mundurowych. Jednak trwają dalsze badania mające na celu ustalić, czy zarażonych nie jest więcej.

Posłuchaj podcastu

W trakcie nieobecności pracowników policji objętych kwarantanną o obszar, którym się zajmowali dbają ich koledzy z innych dzielnic Warszawy. Włochy będzie patrolować komenda na Ochocie oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.