Nowe polskie wydania komiksów Marvela i DC. Jakie tytuły pojawiły się w ofercie wydawnictwa Egmont?

Sergiusz Kurczuk
26.07.2018 13:29
Nowe polskie wydania komiksów Marvela i DC. Jakie tytuły pojawiły się w ofercie wydawnictwa Egmont? Fot. materiały promocyjne

Superbohaterskie przygody to nie tylko, ale przede wszystkim komiksy. Wydawnictwo Egmont Polska zaprezentowało nową ofertę z tytułami od Marvel Comics i DC Comics. 

Fani komiksu superbohaterskiego wiedzą, że w naszym kraju dość ciężko dostać spolszczone wersje ukochanych serii. Na szczęście dzięki popularności filmów na podstawie przygód herosów w rajtuzach, ten stan rzeczy powoli zmienia się na lepsze. Jednym z polskich dystrybutorów komiksów Marvela i DC jest Egmont. Na stronie internetowej wydawnictwa pojawiły się nowości przygotowane dla miłośników słynnych herosów. 

Komiksy Marvela po polsku - nowości od Egmont

25 lipca 2018 roku do sprzedaży trafiło kilka nowych pozycji, o które każdy czytelnik komiksów powinien powiększyć swoją kolekcję. Tym razem zdecydowanie przeważają pozycje od Marvel Comics. Jakie nowości pojawiły się na stronie wydawnictwa Egmont?

„Marvel Classic – Runaways” - tom 1

Runaways Fot. foto: materiał promocyjny

W końcu do naszego kraju trafiły przygody grupy Runaways. Komiks został stworzony przez scenarzystę Briana K. Vaughana znanego, chociażby z „Sagi”„Y – ostatniego z mężczyzn” oraz rysowników Adriana Alphony i Takeshiego Miyazawy. Historia opowiada o grupie nastolatków, którzy odkrywają, że posiadają supermoce. Na podstawie serii powstał serial pod tym samym tytułem. Tom 1 składa się z kilku pierwszych numerów zeszytowej serii. „Runaways” zostali wydani w ramach kolekcji „Marvel Classic”.

„Marvel Classic - Daredevil. Nieustraszony!” - tom 5

Daredevil Fot. foto: materiał promocyjny

Do sprzedaży trafiła też kolejna porcja przygód obrońcy Hell's Kitchen - Daredevila. Ponownie mamy do czynienia z runem Eda Brubakera okraszonego rysunkami Michaela Larka oraz Paula Azacety. Powracamy do Matta Murdocka, który jest szczęśliwym mężem Milli Donovan. Jednak szczęście pary szybko przerywają Gladiator i tajemniczy Mr. Fear. W skład tomu 5 weszły numery od 94. do 105. „Daredevila” z 2. volume'a jego przygód. 

„Marvel Now. Ant-Man – Druga szansa”

Ant-Man Fot. foto: materiał promocyjny

Czas na nowszą pozycję. Tym razem zobaczymy przygody Ant-Mana, którego kostium znowu założył Scott Lang. W historii stworzonej przez Nicka SpenceraRamona Rosanasa zobaczymy byłego złodzieja, który próbuje się ustatkować z pomocą Iron Mana. Przeznaczenie szybko daje o sobie znać i wkrótce Ant-Man musi zebrać drużynę złożoną z byłych przestępców, by wykraść ważny przedmiot. Historia zaprezentowana w tym zbiorczym wydaniu oryginalnie ukazała się w serii Marvel Now. 

„Marvel Now. Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki) - Po drugiej stronie lustra” - tom 6

Strażnicy Galaktyki Fot. foto: materiał promocyjny

Ulubieni kosmiczny herosi powracają w nowych przygodach, których autorami są słynny Brian Michael BendisFrank Cho. W komiksie Peter Quill zostaje prezydentem Spartaksu, a galaktyce zagraża Czarny Wir. Żeby przywrócić pokój, Strażnicy będą musieli poprosić o pomoc grupę X-Men. Czy uda im się pokonać złoczyńców, którzy chcą zdobyć pewien potężny artefakt? Ta opowieść pochodzi z serii Marvel Now. 

„Marvel Now. All-New X-Men – Utopianie” - tom 7.

All New X-Men Fot. foto: materiał promocyjny

Ciąg dalszy przygód młodych X-Manów, którzy zostali przeniesieni w czasie do czasów obecnych stworzony przez Briana Michaela Bendisa i Mahmuda Asrara. Przygody zawarte w tym zbiorczym wydaniu są bezpośrednio powiązane z 6. tomem „Marvel Now. Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki)”. Mutanci odpowiadają na wezwanie Star-Lorda i pomagają mu w walce z zagrożeniem. Na Ziemi agencja S.H.I.E.L.D. odkrywa dziwną wyspę znaną jako Utopia. Jakie sekrety skrywa? Ta historia znalazła się w serii Marvel Now i jest ostatnim tomem „All-New X-Men”.

Komiksy DC po polsku - nowości od Egmont

Chociaż DC Comics tym razem jest w odwrocie, w ofercie Egmont nie zabrakło pozycji z jednego z najsłynniejszych wydawnictw komiksów o superbohaterach. Przygody, których herosów zobaczymy tym razem? 

„Superman – Odrodzony”

Superman Fot. foto: materiał promocyjny

Za nowymi przygodami największego herosa Ziemi stoją scenarzyści Dan Jurgens, Peter J. Tomasi, Patrick Gleason, Paul Dini oraz rysownicy Dough Mahnke, Christian Alamy i Jaime Mendoza. Superman  jest szczęśliwym mężem i ojcem, a przy okazji spełnia się jako obrońca Metropolis i całej planety. Szczęście szybko jednak pryska za sprawą mężczyzny, który podaje się za Clarka Kenta. Bohater szybko odkrywa, że tajemniczy mężczyzna jest źródłem tragedii, która nie tylko wpływa na Supermana, ale na całe uniwersum DC. Komiks należy do kolekcji „DC Odrodzenie”.

„Wonder Woman. Prawda. Tom 3”

Wonder Woman Fot. foto: materiał promocyjny

Kolejne przygody nieustraszonej Amazonki, za które odpowiadają scenarzysta Greg Rucka oraz rysownicy Liam Sharp i Laura Martin. Diana odkrywa, że całe jej dotychczasowe życie było jednym wielkim kłamstwem. Zdruzgotana psychicznie bohaterka musi jednak wziąć się w garść, by zmierzyć się ze złem zagrażającym całemu światu. Czy Wonder Woman zdoła pokonać wrogów i odkryć prawdę o sobie? Historia zaprezentowana w tym tomie pochodzi z kolekcji „DC Odrodzenie”.

Jak widać, czytelnicy, szczególnie fani komiksów Marvela mają spory wybór. Obecnie Egmont w ramach letniej wyprzedaży oferuje 30% upust na opisane tytuły, więc warto odwiedzić sklep internetowy wydawnictwa i sprawić sobie małą przyjemność w postaci nowych przygód znanych superbohaterów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.