Pogoda
29.08.2018 11:20

Nowe przygody w świecie Wiedźmina w Gwincie: The Witcher Tales

Wiedźmińska gra karciana Gwint stanie się dwoma osobnymi tytułami – pierwszy będzie koncentrował się na pojedynkach PvP, drugi pokaże fabularne historie nazwane „The Witcher Tales”.

Gwint Wiedźmińska gra karciana
foto: kadr z wideo

CD Projekt RED pracuje nad Gwintem od dobrych kilku lat. Wiedźmińska gra karciana to próba usamodzielnienia mechaniki rozgrywki znanej z Wiedźmina 3 – w opus magnum CDP w karty można było grać w karczmach.

Początkowo Gwint miał oferować dwa tryby w jednym – możliwość toczenia pojedynków z innymi graczami oraz mierzenia się z misjami fabularnymi, w tym nowymi przygodami Geralta.

Po namyśle (i testach) CDP postanowiło jednak rozdzielić te dwie opcje. Gwint powstaje z nadzieją na zawojowanie świata e-sportu – podstawowa wersja gry będzie więc dostępna za darmo. Kampanie fabularne – takie, jak zapowiedziana Wojna Krwi – będą najprawdopodobniej płatne.

CDP szykuje dwa Gwinty – jeden pokaże nowe historie ze świata Wiedźmina

Rozdzielenie Gwinta na dwie wersje pozwoli więc przyciągać graczy do e-sportu bez zniechęcania ich koniecznością płacenia za możliwość grania. Pieniądze będą pobierane tylko od osób, które będą chciały powrócić do przygód w świecie Wiedźmina.

The Witcher Tales mają kusić graczy historiami żywcem wyjętymi z Wiedźmina 3 – ma być ciekawie i „brudnie moralnie”. Konflikty i walki będą oczywiście rozstrzygane za pomocą pojedynków karcianych. CDP obiecuje, że Wojny Krwi przyniosą 30 godzin zabawy.

Rozszczepienie tytułu to wynik akcji „homecoming” – CDP zapowiedziało, że chce wrócić Gwintem do wiedźmińskich korzeni, a oddech Geralna ma być odczuwalny nawet na ekranie tytułowym.

Gwint bitewny oraz Gwint fabularny mają się ukazać oficjalnie jeszcze w 2018 roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze podana.

W którą edycję Gwinta będziecie grać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry