Nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Kolejne 5 osób nie żyje

05.04.2020 10:36
Nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Kolejne 5 osób nie żyje Fot. shutterstock.com

Przeczytajcie najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia.

Liczba zarażonych koronawirusem osób w Polsce stale rośnie. Rano w niedzielę, 5 kwietnia 2020, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażonych osób. 

Nowe przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Kolejne 5 osób nie żyje

W sumie wykryto 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego. 

Zobacz także: Rząd zaostrzył narodową kwarantannę. Dalsze ograniczenia w wychodzeniu z domu i robieniu zakupów

Jednocześnie poinformowano o śmierci 5 osób, u których wykryto koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podało, że chodzi o 41-letnią kobietę i 84-letniego mężczyznę ze szpitali w Krakowie, 71-letniego mężczyznę ze szpitala w Poznaniu oraz 77-letnią kobietę ze szpitala w Bolesławcu i 59-letniego mężczyznę ze szpitala w Polanicy-Zdroju. W sumie w Polsce 3834 osób jest zarażonych koronawirusem, zaś zmarło 84.

Zobacz także: Naukowcy podali poziom śmiertelności koronawirusa w Polsce. Będzie jeszcze dużo ofiar [WIDEO]

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.