Nowe wersje GTA III i Vice City jednak powstaną? Twórcy zablokowali fanowskie mody

22.02.2021 15:31
Nowe wersje GTA III i Vice City jednak powstaną? Twórcy zablokowali fanowskie mody Fot. love4aya/Shutterstock.com

Take-Two Interactive (spółka-matka Rockstar Games) postanowiła zabronić fanom korzystania z technologii z GTA III i Vice City w celu stworzenia odświeżonej wersji wspomnianych gier. Informację potwierdzili twórcy modów.

Twórcy GTA III i Vice City zabronili fanom robić modów

Fanowski projekt, który polegał na "odtwarzaniu" Grand Theft Auto 3 i Vice City, został zgłoszony przez firmę Take-Two Interactive w ramach łamania zasad DMCA (ustawa zabraniająca tworzenia i rozpowszechniania technologii, przy użyciu których mogą być naruszone cyfrowe mechanizmy ograniczeń kopiowania). To tylko utwierdziło fanów w przekonaniu, że nadchodzą nowe wersje gier.

Polecamy

Główny twórca wspomnianego projektu Aap potwierdził w rozmowie z Eurogamerem, że dostał ostrzeżenie od Take-Two Interactive. Jego dzieło było udostępnione na portalu Github, ale teraz zamiast linków do pobrania odświeżonych wersji i materiałów z gry, widnieje tam oświadczenie:

Materiały nie są dostępne z powodu prośby o ich usunięcie w ramach DMCA. Zablokowaliśmy do nich publiczny dostęp. Powiadomienie jest dostępne publiczne.

Polecamy

Eurogame wyjaśnił, że oświadczenie zostało dostarczone przez Take-Two Interactive. Aap dostał natomiast ostrzeżenie, w którym podobno napisano, że "najlepszym i jedynym rozwiązaniem tej sytuacji" jest przestrzeganie prawa i "kompletne usunięcie wszelkich materiałów".

W sieci pojawiło się sporo filmików prezentujących odświeżone wersje GTA III i Vice City. Poniżej możecie zobaczyć jeden z nich:

Zresztą niedawno portal DualShockers podał, że nowojorski oddział studia Rockstar szukał niedawno artysty do tworzenia zwiastunów. To plus zablokowanie twórczości fanów i różne wcześniejsze plotki sugerują, że twórcy szykują jakąś zapowiedź. Na razie jednak milczą na temat GTA VI i remasterów.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.