Nowe wersje GTA III i Vice City jednak powstaną? Twórcy zablokowali fanowskie mody

22.02.2021 15:31
Nowe wersje GTA III i Vice City jednak powstaną? Twórcy zablokowali fanowskie mody Fot. love4aya/Shutterstock.com

Take-Two Interactive (spółka-matka Rockstar Games) postanowiła zabronić fanom korzystania z technologii z GTA III i Vice City w celu stworzenia odświeżonej wersji wspomnianych gier. Informację potwierdzili twórcy modów.

Twórcy GTA III i Vice City zabronili fanom robić modów

Fanowski projekt, który polegał na "odtwarzaniu" Grand Theft Auto 3 i Vice City, został zgłoszony przez firmę Take-Two Interactive w ramach łamania zasad DMCA (ustawa zabraniająca tworzenia i rozpowszechniania technologii, przy użyciu których mogą być naruszone cyfrowe mechanizmy ograniczeń kopiowania). To tylko utwierdziło fanów w przekonaniu, że nadchodzą nowe wersje gier.

Polecamy

Główny twórca wspomnianego projektu Aap potwierdził w rozmowie z Eurogamerem, że dostał ostrzeżenie od Take-Two Interactive. Jego dzieło było udostępnione na portalu Github, ale teraz zamiast linków do pobrania odświeżonych wersji i materiałów z gry, widnieje tam oświadczenie:

Materiały nie są dostępne z powodu prośby o ich usunięcie w ramach DMCA. Zablokowaliśmy do nich publiczny dostęp. Powiadomienie jest dostępne publiczne.

Polecamy

Eurogame wyjaśnił, że oświadczenie zostało dostarczone przez Take-Two Interactive. Aap dostał natomiast ostrzeżenie, w którym podobno napisano, że "najlepszym i jedynym rozwiązaniem tej sytuacji" jest przestrzeganie prawa i "kompletne usunięcie wszelkich materiałów".

W sieci pojawiło się sporo filmików prezentujących odświeżone wersje GTA III i Vice City. Poniżej możecie zobaczyć jeden z nich:

Zresztą niedawno portal DualShockers podał, że nowojorski oddział studia Rockstar szukał niedawno artysty do tworzenia zwiastunów. To plus zablokowanie twórczości fanów i różne wcześniejsze plotki sugerują, że twórcy szykują jakąś zapowiedź. Na razie jednak milczą na temat GTA VI i remasterów.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.