Nowe wyzwanie podbija internet, dołączyła nawet NASA! Na czym polega #BroomChallange?

14.02.2020 15:11
Nowe wyzwanie podbija internet, dołączyła nawet NASA! Na czym polega #BroomChallange? Fot. Shutterstock

#BroomChallenge cieszy się olbrzymią popularnością w sieci. O co chodzi w nowym trendzie, który śledzi miliony osób?

#BroomChallenge to kolejny po #dollypartonchallenge internetowy trend, który bije rekordy popularności w tym roku. Wyzwanie opanowało już wszystkie media społecznościowe a na TikToku, Twitterze czy Instagramie aż roi się od filmów i zdjęć z miotłą w roli głównej.

O co chodzi w #BroomChallenge?

Od 10 lutego 2020 roku w internecie aż roi się od filmów, których autorzy pokazują miotły, stojące prosto na włosiu. Wszystko zaczęło się od użytkowniczki @mikaiylaaaaa, która na Twisterze umieściła post z wyzwaniem.

Internautka, powołując się na Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej twierdziła, 10 lutego 2020 roku jest szczególnym dniem, w którym dzięki grawitacji miotła może stać w pionie.

Na filmie rzeczywiście widać ustawioną pionowo na włosiu miotłę, która nie jest niczym podparta i znajduje się na środku kuchni. Filmik w ciągu kilku dni osiągnął niemal 8 i pół miliona wyświetleń a hasztag #broomstickchallenge wspiął się na szczyt trendów na Twitterze. W aplikacji TikTok nowy trend zgromadził już ponad 200 milionów wyświetleń, a liczba filmików pod tym hasztagiem stale rośnie.

NASA podjęło wyzwanie #BroomstickChallenge

W internetowe wyzwanie włączyła się NASA, która przy okazji wytłumaczyła opinii publicznej kilka faktów na temat podstaw fizyki. Astronauta Alvin Drew i geolog planetarny Sarah Noble wzięli udział w #BroomstickChallenge i wyjaśnili, że sztuczkę z miotłą można wykonać każdego dnia.

Ostatecznie środek ciężkości obiektu określa, czy może on stać w pozycji pionowej - a nie przyciąganie grawitacyjne Ziemi a wyzwanie miotły było mistyfikacją

Wolnostojące miotły nie mają nic wspólnego z odpowiednim układem planet, pełnią księżyca ani anomaliami grawitacyjnymi, pomimo że wielu użytkowników mediów społecznościowych właśnie w ten sposób próbowało wyjaśnić to "niezwykłe" zjawisko.

Aby poprawnie wykonać eksperyment, należy wziąć miotłę i wyważać ją tak długo, aż sama będzie stać pionowo.

Zobacz również: Netflix ostrzega przed zabawą fanów filmu "Nie otwieraj oczu". Co to jest "Bird Box Challenge"?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.