Pogoda
14.02.2020 15:11

Nowe wyzwanie podbija internet, dołączyła nawet NASA! Na czym polega #BroomChallange?

#BroomChallenge cieszy się olbrzymią popularnością w sieci. O co chodzi w nowym trendzie, który śledzi miliony osób?

BroomstickChallenge
foto: Shutterstock

#BroomChallenge to kolejny po #dollypartonchallenge internetowy trend, który bije rekordy popularności w tym roku. Wyzwanie opanowało już wszystkie media społecznościowe a na TikToku, Twitterze czy Instagramie aż roi się od filmów i zdjęć z miotłą w roli głównej.

O co chodzi w #BroomChallenge?

Od 10 lutego 2020 roku w internecie aż roi się od filmów, których autorzy pokazują miotły, stojące prosto na włosiu. Wszystko zaczęło się od użytkowniczki @mikaiylaaaaa, która na Twisterze umieściła post z wyzwaniem.

Internautka, powołując się na Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej twierdziła, 10 lutego 2020 roku jest szczególnym dniem, w którym dzięki grawitacji miotła może stać w pionie.

Na filmie rzeczywiście widać ustawioną pionowo na włosiu miotłę, która nie jest niczym podparta i znajduje się na środku kuchni. Filmik w ciągu kilku dni osiągnął niemal 8 i pół miliona wyświetleń a hasztag #broomstickchallenge wspiął się na szczyt trendów na Twitterze. W aplikacji TikTok nowy trend zgromadził już ponad 200 milionów wyświetleń, a liczba filmików pod tym hasztagiem stale rośnie.

NASA podjęło wyzwanie #BroomstickChallenge

W internetowe wyzwanie włączyła się NASA, która przy okazji wytłumaczyła opinii publicznej kilka faktów na temat podstaw fizyki. Astronauta Alvin Drew i geolog planetarny Sarah Noble wzięli udział w #BroomstickChallenge i wyjaśnili, że sztuczkę z miotłą można wykonać każdego dnia.

Ostatecznie środek ciężkości obiektu określa, czy może on stać w pozycji pionowej - a nie przyciąganie grawitacyjne Ziemi a wyzwanie miotły było mistyfikacją

Wolnostojące miotły nie mają nic wspólnego z odpowiednim układem planet, pełnią księżyca ani anomaliami grawitacyjnymi, pomimo że wielu użytkowników mediów społecznościowych właśnie w ten sposób próbowało wyjaśnić to "niezwykłe" zjawisko.

Aby poprawnie wykonać eksperyment, należy wziąć miotłę i wyważać ją tak długo, aż sama będzie stać pionowo.

Zobacz również: Netflix ostrzega przed zabawą fanów filmu "Nie otwieraj oczu". Co to jest "Bird Box Challenge"?

Tagi: Newsy