Pogoda
27.03.2020 08:46

Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. Oświadczenie Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport na temat zakażeń koronawirusem w Polsce. Ilu aktualnie mamy chorych?

Koronawirus
foto: ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, władze wprowadzają kolejne ograniczenia, aby zatrzymać chorobę. Jednym z najbardziej kategorycznych kroków było wprowadzenie zakazu poruszania w miejscach publicznych wyłączając spacery z psem, podróż do pracy, wolontariat oraz zakupy czy wizyty w aptece. Jednocześnie nie kończą się apele ze strony rządu, mediów, a nawet gwiazd i celebrytów o zostanie w domu. Unikanie kontaktów międzyludzkich to jedyny sposób, aby zapobiec sytuacji, z którą obecnie mierzą się między innymi Włosi.

Koronawirus w Polsce. Ilu mamy chorych?

Kampanie społeczne oraz wszechobecne hasło "Zostań w domu" zdają się działać. W Polsce mamy znacznie mniej zachorowań na COVID-19 niż szacowano kilka tygodni temu. Jednak nadal nie należy bagatelizować koronawirusa, ponieważ liczba zakażeń rośnie także w Polsce coraz szybciej.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Karne przysiady, pompki i kompromitujące wpisy w social mediach za złamanie kwarantanny [WIDEO]

26 marca zakończył się wynikiem 1221 zakażonych koronawirusem osób. 16 pacjentów zmarło w wyniku COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia informuje o kolejnych 23 zarażeniach potwierdzonych laboratoryjnie. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

Aktualnie liczba chorych na COVID-19 w Polsce wynosi 1244. 16 osób zmarło.

Zobacz też: Netflix nie wytrzymuje nadmiaru zainteresowania? Doszło do ogólnoświatowej awarii platformy 

Tagi: koronawirus