Pogoda
26.06.2020 13:58

Nowe zdjęcia potwora z Loch Ness. Czy potwierdzają istnienie słynnej kryptydy?

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia legendarnego potwora z Loch Ness. Zdaniem wielu fascynatów tego tematu, fotografie przedstawiają dowód na istnienie Nessie.

Potwór z Loch Ness
foto: Cover Images/East News

Któż nie słyszal o słynnej szkockiej kryptydzie, która jest synonimem niepotwierdzonych przez naukę zwierząt? Mowa oczywiście o Nessie, czyli legendarnym potworze z jeziora Loch Ness. Niedawno udało się uchwycić tajemnicze stworzenie na nowych zdjęciach. Czy to ostateczny dowód na istnienie niezbadanego przez badaczy zwierzęcia?

Potwór z Loch Ness - nowe zdjęcia słynnej kryptytdy

Mimo że pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, mieszkaniec Southampton imieniem Steve Challice postanowił wybrać się na wakacje do Szkocji. Jednym z punktów wycieczki było słynne jezioro Loch Ness. Challice wykonał tam setki zdjęć, ponieważ zauważył niezidentyfikowany obiekt, który pojawił się w odmętach ogromnego zbiornika wodnego. 

galaktyka yeti
galaktyka yeti
Przeczytaj także Naukowcy przez przypadek odkryli nową galaktykę. Dotąd była uznawana za legendę taką jak Yeti

O zdarzeniu informowało wiele światowych mediów, między innymi brytyjski "The Mirror". Mężczyzna zamieścił najbardziej atrakcyjne zdjęcia na swoim Facebooku. Wielu komentujących nie miało wątpliwości - najnowsze fotografie to dowód na istnienie Nessie. Czy mają rację? Przekonajcie się sami!

Potwór z Loch Ness
Potwór z Loch Ness
Potwór z Loch Ness

Wyobraźnię najbardziej rozpala trzecia fotografia, która została powiększona tak, by wydobyć jej główną bohaterkę. Sam autor zdjęć nie jest do końca przekonany, co zobaczył w wodach Loch Ness. Asekuracyjnie stwierdził, że to "jakaś duża ryba". 

"

Domyślam się, że to, co sfotografowałem, to sum lub coś w tym rodzaju. Wydaje mi się, że też foki mogą się dostawać do jeziora z morza i to może wyjaśniać, dlaczego tych obserwacji jest tak niewiele. Naprawdę cały czas sądzę, że tylko jakaś duża ryba.  "

potwór z toalety
potwór z toalety
Przeczytaj także Przerażająca legenda miejska o potworze z toalety. Ludzie opowiadają ją od prawie dwóch tysięcy lat

Roland Watson, który prowadzi bloga Loch Ness Mystery, nie ma jednak złudzeń. 

"

Jeśli jest to prawdziwe zdjęcie stworzenia w Loch Ness, z pewnością powinno trafić do Top 3 fotografii tego zwierzęcia.  "

Właśnie - słowo "jeśli" jest tu kluczowe. Samozwańczy eksperci od fotografii cyfrowej uważają, że fotki Challice'a zostały poddane obróbce. Na razie jednak nikt nie przedstawił na to dowodów, więc trudno rozstrzygnąć prawdziwe intencje autora zdjęć. Podobnie trudno jest potwierdzić, czy fotografie przedstawiają dużą rybę, zbłąkaną fokę, czy prawdziwego potwora z Loch Ness. 

Czy potwór z Loch Ness istnieje naprawdę?

Goatman
Goatman
Przeczytaj także Kryptydy - zmutowane hybrydy ludzi i zwierząt czy wymysł miłośników horrorów?

Zobacz też: Kosmici zamieszkują Europę? Tak uważają naukowcy z ESA

Tagi: Newsy Archiwum Tajemnic