Nowi, uroczy mieszkańcy krakowskiego Zoo. Mały renifer stał się hitem internetu [WIDEO]
01.06.2020 16:20
Nowi, uroczy mieszkańcy krakowskiego Zoo. Mały renifer stał się hitem internetu [WIDEO] Fot. Philippe Henry / Design Pics / East News (zdjęcie poglądowe)

W Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym wiosna w pełni. Na świat przyszło wielu nowych lokatorów placówki. Zobacz małe słodziaki z krakowskiego zoo!

Od 20 maja 2020 Krakowski Ogród Zoologiczny jest ponownie otwarty dla zwiedzających. Na niektórych wybiegach będzie można zaobserwować tegoroczne przychówki: małą samiczkę wielbłąda, owce arui i renifera, który stał się hitem internetu.

Krakowski Ogród Zoologiczny chwali się najmłodszymi mieszkańcami

Najstarszym mieszkańcem Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego jest żółw żabuti Kuba, rezydujący w egzotarium. Może mieć nawet 80 lat. Najmłodsze zwierzęta to między innymi mała samiczka wielbłąda i mały renifer, który podbija serca internautów.
26 maja 2020 roku pracownicy krakowskiego ZOO zarejestrowali pierwsze spotkanie maleńkiej wielbłądzicy z ojcem. Gryf, bo tak nazywa się mieszkający w Krakowie samiec wielbłąda, uwielbia swoje dzieci. Jak piszą opiekunowie wielbłądziego stada "Bawi się z nimi, czasami nawet bierze na barana".

Mały, puchaty renifer stał się hitem internetu

Mimo że wielbłądziątko jest prawdziwym słodziakiem, to hitem internetu okazał się puchaty, brązowy cielaczek renifera.

Zobaczcie pierwsze chwile malucha:

Ogród Zoologiczny w Krakowie otwarto po raz pierwszy dla zwiedzających 6 lipca 1929 roku. Obecnie, po przerwie związanej z pandemią koronawirusa placówka ponownie czeka na zwiedzających, ale przypomina, że reżim sanitarny wciąż obowiązuje.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.