Pogoda
31.05.2016 11:44

Nowości ASUS-a na Computex 2016

ASUS ma w zwyczaju wykorzystywać targi Computex – odbywające się w rodzinnym dla producenta Tajwanie – do prezentowania nowości produktowych. Objęły one praktycznie całą obecną gamę modelową oraz wprowadziły zupełnie nowy sprzęt.

Nowości ASUS-a na Computex 2016
foto: kadr z wideo

Podczas konferencji zwanej Zenvolution firma z dużym entuzjazmem chwaliła się odświeżonymi edycjami swoich modeli – i trzeba przyznać, że w kilku przypadkach duma producenta może być uzasadniona.

Jakie nowości pokazał ASUS na targach Computex 2016? Zestawienie otwierają smartfony, których pojawiło się 3 razy więcej, niż się spodziewano.

ASUS ZenFone 3

Nowy smartfon ASUS-a pojawiło się w trzech wcieleniach, różniących się wielkością ekranu oraz zastosowanymi komponentami. Podstawowy model, nazywający się po prostu ZenFone 3, pokazuje obraz na wyświetlaczu o przekątnej 5,5 cala, pracującym z rozdzielczością Full HD.

Producent zdecydował się na wykorzystanie procesora Snapdragon 625, wspieranego – w zależności od wersji – przez maksymalnie 4 GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni na pliki. Telefon oferuje ponadto Wi-Fi zgodne z najnowszym i najszybszym standardem 802.11ac, moduł LTE oraz akumulator o pojemności 3000 mAh.

ASUS postawił ponadto na skaner linii papilarnych, aparat o matrycy 16 Mpix (z optyczną i cyfrową stabilizacją obrazu) oraz port ładowania USB 3.0 typu C. Smartfon będzie dostępny w 4 wersjach kolorystycznych – klasycznej czarnej i białej oraz niebieskiej i złotej.

ASUS ZenFone 3 Deluxe

ASUS ZenFone 3 Deluxe różni się od modelu podstawowego wielkością i rodzajem zastosowanego wyświetlacza – tym razem jest to 5,7 cala Super AMOLED (co powinno zaowocować bardziej wyrazistymi kolorami oraz wyraźniejszą czernią).

Producent postanowił ponadto wyposażyć tę wersję smartfona w szybki procesor Qualcomm Snapdragon 820. W zależności od wersji, ZenFone 3 Deluxe może mieć do 6 GB RAM oraz 256 GB pamięci na pliki.

Aparat fotograficzny ma 23 Mpix, telefon obsługuje też szybkie ładowanie w technologii Qualcomm QuckCharge 3.0. Mniej będzie za to kolorów obudowy - ZenFone 3 Deluxe będzie można kupić jako szary, srebrny i złoty.

Największym przedstawiciele rodziny ma być ZenFone 3 Ultra z naprawdę sporym ekranem IPS o przekątnej 6,8 cala, działającym z rozdzielczością Full HD. ASUS zdecydował się na zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 652, do 4 RAM oraz maksymalnie 128 GB przestrzeni na pliki.

Producent informuje, że ZenFone 3 Ultra jest pierwszym na świecie smartfonem z wyjściem słuchawkowym mogącym przesyłać dane ośmiokanałowego dźwięku DTS.

foto: materiały prasowe

Na plus wyróżnia się akumulator o pojemności 4600 mAh – to co prawda mniej niż w oferowanym w Polsce modelu ZenFone Max, ale powinno zapewnić komfortowe użytkowanie telefonu przez cały dzień. Paleta kolorystyczna ASUS ZenFone 3 Ultra składa się z barwy srebrnej, złotej oraz różowej.

Wszystkie nowe smartfony ASUS-a mają metalowe obudowy wzmocnione z tyłu i przodu szkłem Gorilla Glass 3. 

ASUS przyczynił się do powstania kategorii urządzeń 2-w-1 - tabletów mogących zmienić się w notebooki - dzięki modelowi Transformer. Czy trzecia generacja, opisana na następnej stronie, może być tak samo przełomowa?  

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Mobile Gadżety ASUS Technologia