Nowy Assasin's Creed tylko dla dorosłych? Eksperci twierdzą, że gra to sam seks, przemoc i narkotyki

08.09.2020 13:11
Assassin's Creed Valhalla|undefined Fot. materiały prasowe/Ubisoft

Assassin’s Creed Valhalla tylko dla dojrzałych graczy? Eksperci z Entertainment Software Rating Board doszukali się w grze wielu scen seksu, przemocy i zażywania narkotyków.

Gracze czekają na nową odsłonę serii Assassin’s Creed, ale wygląda na to, że niektórzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W grę Ubisoft będą grać jedynie osoby, które skończyły 17 lat.

Assassin’s Creed Valhalla z Mature 17+, czyli seks, przemoc i narkotyki

Każdy, kto gra w gry wideo doskonale wie, że podobnie jak w przypadku filmów każdy tytuł musi przejść swego rodzaju kontrolę. Od 1994 roku eksperci z Entertainment Software Rating Board analizują treści przekazywane w grach i dostosowują je do odpowiednich grup wiekowych. Tego typu test przeszła nadchodząca część słynnej serii od Ubisoft - Assassin’s Creed Valhalla.

Przeczytaj także

Na stronie internetowej ESRB pojawił się opis produkcji, w której wcielimy się w wikinga imieniem Eivor. Zdaniem specjalistów Assassin’s Creed Valhalla zawiera wiele elementów, które nie powinny trafić do osób poniżej 17 roku życia. Oznacza to, że gra dostała znaczek Mature 17+. Jak prezentuje się podsumowanie nadchodzącego tytułu?

Jest to przygodowa gra akcji, w której gracze wcielają się w najemnika Wikingów (Eivor), podróżującego po Anglii, aby tworzyć sojusze, prowadzić naloty i pokonać rywalizujące klany/władców. Gracze mają do dyspozycji otwarty świat, wykonują misje (np. poszukują przedmiotów, walczą z wrogami), a także używają umiejętności skrytobójczych do dyskretnego zabijania przeciwników. Gracze używają mieczy, toporów, strzał i broni oblężniczej do zabijania wielu wrogów (np. żołnierzy, mitycznych bossów) w szaleńczej walce wręcz. Wymiar walki jest podkreślany przez krzyki bólu i częste efekty rozprysku krwi. Niektóre rodzaje broni pozwalają graczom na pozbawienie przeciwników głowy; specjalne sekwencje powiększające przedstawiają uszkodzone przez ostrze gracza kości, organy i mięśnie ofiar. Gra zawiera materiał o charakterze seksualnym: misja odbywająca się w domu publicznym; kobiety topless w towarzystwie mężczyzn; postać zgadzająca się na "leżenie z" mężczyzną (zanim wygasza się ekran, widzimy pocałunki). Kilka sekwencji przedstawia zniekształcenie/przekoloryzowanie obrazu i ograniczenie ruchu po tym, jak postać gracza konsumuje grzyby lub wdycha grzyby (w dialogu pada kwestia: "Mogę się czuć słabo od tych grzybów"). Postać gracza może również brać udział w konkursach picia alkoholu; późniejsze sekwencje przedstawiają potykającego się bohatera oraz przechylanie i rozmycie ekranu. W dialogach występują się słowa "je*ać" i "p*zda".

Dodatkowo wyszczególniono takie elementy jak krew, nadmierna przemoc, częściowa nagość, motywy seksualne, wulgarny język, zażywanie narkotyków i alkoholu.

Przeczytaj także

Taka ocena nie była zaskoczeniem. Europejska organizacja Pan European Game Information przyznała grze znaczek PEGI 18, który sugeruje rozgrywkę jedynie w przypadku osób powyżej 18. roku życia.

Przeczytaj także

Gra Assassin’s Creed Valhalla trafi na platformy Windows PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One i Xbox Series już 17 listopada 2020 roku.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Assassin's Creed Valhalla: zapowiedzi kontra rzeczywistość. Wyciekł zapis rozgrywki

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.