Nowy "Assassin's Creed" jednak o wikingach - nadchodzi Valhalla

30.04.2020 17:00
Nowy "Assassin's Creed" jednak o wikingach - nadchodzi Valhalla Fot. materiały prasowe/Ubisoft

Wieczorem 29 kwietnia 2020 roku Ubisoft (z pomocą Bosslogica) oficjalnie potwierdził, że nowy "Assassin's Creed" będzie się nazywał "Valhalla", a fabuła opowie o wikingach.

Ubisoft postawił na bardzo ciekawy sposób przedstawienia swojej nowej gry - prowadzili bowiem stream z udziałem artysty Bosslogica, który w Photoshopie tworzył oficjalną grafikę promującą nadchodzącą grę o braterstwie asasynów w średniowiecznej Skandynawii. Ta nosi tytuł "Assassin's Creed: Valhalla", co jednocześnie potwierdza wcześniejsze plotki o osadzeniu historii nowego "Assassina" właśnie w erze wikingów.

Assassin's Creed: Valhalla - 1. zwiastun gry

Niecały dzień po udostępnieniu oficjalnej grafiki i ogłoszeniu tytułu, Ubisoft udostępnił pierwszy oficjalny zwiastun nowego "Assassin's Creed", który zobaczyć możecie poniżej. Oto "Valhalla":

Przeczytaj także

Trzeba przyznać, że sam zwiastun nie ma zbyt dużo wspólnego z poprzednimi częściami "Assassin's Creed" i gdyby nie fakt, że główny bohater pod koniec wideo używa Ukrytego Ostrza, to można by pomyśleć, że to jedynie growa adaptacja serialu "Wikingowie". Sama produkcja ma być pomieszaniem składników znanych z poprzedniczek - powróci m.in. rozbudowywanie własnej osady (to w ograniczonym sensie mieliśmy już w "Assassin's Creed 2"). 

Głównym bohaterem "Assassin's Creed: Valhalla" jest Eivor, legendarny wojownik, który wyrusza na podboje by zyskać glorię i chwałę. Gra pozwoli nam na podróżowanie między Anglią a Skandynawią, a w produkcji powróci system wyborów (znany chociażby z poprzedniego "Odyssey"). W zapowiedzi czytamy, że bohater będzie mógł używać dwóch broni jednocześnie, a "Valhalla" ma oferować najwięcej typów wrogów dostępnych dotychczas w serii.

Produkcja ma trafić do sprzedaży w okresie świątecznym 2020 na pecety, PS4 oraz Xbox One. W samym zwiastunie widzimy na końcu logotyp Xboksa Series X, więc bardzo prawdopodobne, że będzie jedną z produkcji startowych na konsole nowej generacji. 

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.