Nowy "Assassin's Creed" zabierze nas ponownie do Włoch i zadebiutuje w 2020 roku

Kamil Kacperski
26.02.2019 11:29
Nowy "Assassin's Creed" zabierze nas ponownie do Włoch i zadebiutuje w 2020 roku Fot. materiały prasowe

Takie informacje możemy wyczytać w internecie na przestrzeni ostatnich kilku dni. Wszystko to przez różnego rodzaju "wycieki", które pojawiły się na 4Chanie i Reddicie.

To, że nowy "Assassin's Creed" zadebiutuje w 2020 roku nie powinno być dla nikogo ogromnym zdziwieniem. W końcu sami twórcy powiedzieli, że premiera "Odyssey", która odbyła się rok po debiucie "Origins" była głównie spowodowana tym, że gry pracują na tym samym silniku i wykorzystują podobne systemy walki i dopiero następna odsłona będzie "bardziej rewolucyjna" dla serii. 

Plotka: nowy Assassin's Creed znów zabierze nas do Włoch

Dlatego też trudno się nie zgodzić z wyciekiem z 4Chana, który twierdzi, że "gra zadebiutuje dopiero w 2020 roku". To jest informacja dość powszechnie znana dla graczy, którzy choć trochę śledzą informacje branżowe. Ciekawe są natomiast inne informacje zdradzone przez anonimowego użytkownika internetu. Twierdzi on bowiem, że nadchodzący "Assassin's Creed" miałby być mieszanką nowej, bardziej RPG-owej wersji "Assassyna" oraz klasycznych mechanik znanych z pierwszych odsłon serii. 

Przeczytaj także

Według autora postu, następny "Assassin's Creed" nosi nazwę "Legion", a jego premiera odbędzie się w 2020 roku - trafi on rzekomo na obecne konsole (PS4 i Xbox One), a także nadchodzące urządzenie next-gen. "Legion" ma się rozgrywać we Włoszech, a konkretnie w czasach Imperium Rzymskiego. Początek gry ma nam przedstawić koniec ery panowania Marka Aureliusza, a następnie przenieść nas w przyszłość do okresu panowania jego syna, Kommodusa.

1549866226847 Fot. foto: 4chan.com

Wyciekły szczegóły nadchodzącego Assassin's Creeda

Głównymi bohaterami (w zależności od naszego wyboru) będą Cassius lub Lucia, potomkowie bohaterów poznanych w "Origins" oraz "Odyssey". Według autora postu, "Legion" ma być zakończeniem wątków, które zostały poruszone na przestrzeni "starożytnej trylogii". Jeśli chodzi zaś o dokładne lokalizacje, po których gracze będą mogli się przemieszczać, to będzie to w większości kontynentalna Italia, a także małe fragmenty Galii i Germanii. 

Zobacz także: >> Ubisoft przeprasza za heteroseksualny romans w AC Odyssey <<

W "Asassin's Creed: Legion" ma również powrócić system kultystów i najemników. Zostanie on oczywiście w pewien sposób usprawniony, aby zapewnić jeszcze bardziej zróżnicowaną rozgrywkę. 

Oczywiście podane informacje są jedynie plotkami i nie powinny być brane całkowicie na poważnie. Z drugiej strony wycieki dotyczące serii "Assassin's Creed" dość często okazywały się być prawdziwe - o osadzeniu "Syndicate" w wiktoriańskim Londynie słyszeliśmy w końcu na dobry rok przed premierą gry. Nie mniej, musimy jeszcze poczekać na oficjalne informacje udostępnione przez Ubisoft. Na razie wiemy jedynie, że nowy "Assassin's Creed" zadebiutuje dopiero w 2020 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.