Pogoda
30.09.2016 09:08

Nowy Messenger tylko dla Polaków

Facebook zdecydował, że z nowymi funkcjami komunikatora będą mogli zapoznać się jako pierwsi Polacy – jeśli zmiany sprawdzą się, zostaną wprowadzone na całym świecie.

Nowy Messenger tylko dla Polaków
foto: materiały prasowe

Messenger staje się w Polsce coraz bardziej popularny i być może to jest właśnie powodem, dla którego Facebook wybrał właśnie nasz kraj do zaopiniowania, czy zmiany w komunikatorze to dobry pomysł.

Przedpremierowe pokazywanie wybranych funkcji wyłącznie mieszkańcom wybranego kraju jest sprawdzoną przez giganta internetowego metodą na testowanie ich przydatności – zanim na Facebooku pojawiły się długo wyczekiwane ikonki reakcji, były dostępne dla mieszkańców Hiszpanii i Irlandii. Inna rzecz, że nowe możliwości komentowania cieszą się śladowym zainteresowaniem użytkowników.

Co oddał do oceny polskim internautom Facebook? Pierwszą z nowości jest Messenger Day – opcja, która pozwala przesłać znajomym materiały (na przykład zdjęcie lub film), które będą dostępne tylko przez 24 godziny, a później zostaną automatycznie wykasowane.

W praktyce oznacza to dodanie do komunikatora możliwości oferowanych wcześniej przez Snapchat i Instagram Stories. Efemeryczna wiadomość pokazywana jest nad listą rozmów – identycznie, jak ma to miejsce w posiadanym przez Facebooka Instagramie. Wiadomość w Messengerze dostępna jest dla wszystkich osób, które mamy w kontaktach.

Doczekaliśmy się także polskich naklejek, zaprojektowanych przez Kingę Offert. Facebook poprawił również sposób dodawania ich do zdjęć – można teraz korzystać z wygodnej wyszukiwarki, pokazującej wszystkie propozycje związane z wpisanym słowem kluczowym obecne w zainstalowanych kolekcjach.

Gigant chce także zachęcić użytkowników do dzielenia się większą ilością zdjęć – na wyeksponowanym miejscy została umieszczona ikonka aparatu. Pojawiła się także opcja wysłania zrobionej fotki do wielu osób jednocześnie bez potrzeby dodawania ich do grupowej konwersacji.

Nowa wersja Messengera z funkcjami dostępnymi tylko dla Polaków jest już dostępna dla użytkowników telefonów z Androidem i iPhone’ów – można ją pobrać bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami.

Jak się Wam podobają polskie naklejki?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Facebook