Pogoda
05.08.2019 09:54

Nowy "Mortal Kombat" ma przypominać "Deadpoola"

Oryginalny "Mortal Kombat" to wspaniały film. Niestety jego sequele nie utrzymały poziomu tego arcydzieła kinematografii, ale reboot ma wszystko naprawić.

Screen z filmu Mortal Kombat 1995
Screen z filmu Mortal Kombat 1995

Gdy 24 lata temu pierwszy "MK" trafił do kin, wszyscy nastoletni fani tej kultowej gry wierzyli, że to co zobaczą na ekranie zapadnie w ich umysłach na wiele lat.

I tak się stało. Chociaż z perspektywy dwóch i pół dekady "Mortal" wydaje się filmem słabym, to biorąc pod uwagę kiedy powstawał był to jeden z najlepszych filmów growych w historii. Dla wielu recenzentów i graczy dopiero tegoroczny "Detektyw Pikachu" był lepszą filmową gradaptacją.

Scenarzysta "Mortal Kombat" zapowiedział, że w filmie pojawi się "wiele znajomych twarzy"
Scenarzysta "Mortal Kombat" zapowiedział, że w filmie pojawi się "wiele znajomych twarzy"
Przeczytaj także Scenarzysta "Mortal Kombat" zapowiedział, że w filmie pojawi się "wiele znajomych twarzy"

Nowa odsłona "Mortala" ma trafić do nas już w 2021 roku. Jak twierdzi główny scenarzysta Greg Russo, zespół stojący za tym projektem planuje, żeby "MK" było dobrą zabawą ze sporym poczuciem humoru.

Mrocznie, ale śmiesznie

Jako przykład filmu, który ich inspiruje wskazali "Deadpoola".

W rozmowie z Comicbook.com Russo stwierdził, ze ich film ma być wierny klimatowi znanemu z legendarnych gier.

"

Mortal Kombat nigdy nie był do końca poważny - czy gdy chodziło o przesadzoną przemoc, czy o szalone historie, które pojawiały się w tych tytułach. Wydaje mi się, że w naturze tych gier zawsze była zabawa. "

Chociaż "Mortalowi" daleko do komediowych zapędów Deadpoola, to faktycznie jeśli twórcy umieliby wyważyć odpowiednio komedię i akcję, na pewno ucieszymy się na widok zabawnej wersji R-Rated kultowej serii.

No i co najważniejsze. Potrzebujemy, aby powrócił muzyczny motyw przewodni.

Przeczytaj także: "Mortal Kombat 11": ktoś odtworzył jeden z kombosów Johnny'ego Cage'a w rzeczywistości. Zobaczcie wideo

Która z filmowych adaptacji gier była najlepsza?

Tagi: Film