Nowy Opel GT zaprezentowany w pełnej krasie

27.01.2016 16:14
Nowy Opel GT zaprezentowany w pełnej krasie Fot. materiały prasowe

Niemiecki producent samochodów stopniowo budował napięcie wokół modelu GT, który swoją oficjalną premierę na żywo będzie mieć na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Pierwszy zwiastun tego pojazdu został zaprezentowany 19 stycznia 2016 roku. Dopiero parę dni później ukazał się kolejny klip, który już dawał pewien zamysł tego, jak samochód może wyglądać:

Dzisiaj oficjalnie zaprezentowano pierwsze zdjęcia nowego auta. Stylistycznie GT bazuje na koncepcyjnej Monzie, którą opisywano jako dynamiczny, mechaniczny pojazd. Już na pierwszy rzut oka widać, że Opel ma więcej wspólnego z futurystyczną wizją, niż z niemalże gotowym do seryjnej produkcji autem.

Samochód wyróżnia się drzwiami ze zintegrowanymi szybami. Do jego wnętrza można dostać się po naciśnięciu czerwonego panelu biegnącego wzdłuż linii dachu. Wrażenie robią także muskularne przetłoczenia, centralnie umieszczona podwójna końcówka rur wydechowych oraz czerwone opony przednie.

Auto napędzane jest 1-litrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 145 KM i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ten ostatni trafia na tylne koła. Dzięki niskiej masie własnej nieprzekraczającej 1000 kg, sprint od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 8 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 215 km/h.

Może te liczby nie wyglądają imponująco, ale jak powszechnie wiadomo – nic nie wpływa tak na właściwości jezdne jak masa własna. Można się zatem spodziewać, że koncepcyjny Opel GT daje dużo frajdy z jazdy. W tym przekonaniu utwierdza wykorzystanie mechanizmu różnicowego znajdującego się przy tylnej osi.

Co ciekawe, ten samochód ma być następcą modelu o tej samej nazwie, który powstał na bazie Pontiaca Solstice i Saturna Sky. Wytwarzany był jedynie przez 2 lata, od 2007 do 2009 roku w Wilmington w USA. Mierzył 4,09 m długości, 1,81 m szerokości, 1,28 m wysokości przy rozstawie osi 2,41 m. Przy moc 260 KM i wadze około 1350 kg oferował bardzo przyzwoite osiągi. A jego protoplasta produkowany był w latach 1968-1973.

Nowy Opel GT zadebiutuje już 3 marca 2016 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.