Nowy Xbox szokiem dla #pcmasterrace. Konsola z „trybem Windows” do gier ze Steama, Epic Games Store i GOG

10.01.2020 14:40
Xbox series X|undefined Fot. materiały prasowe Microsoft

Tajemnicą poliszynela jest to, że konsole obecnej generacji, czyli Xbox One i PlayStation 4, to tak naprawdę komputery PC z własnym oprogramowaniem zamiast systemu Windows. W środku można znaleźć niemal takie same procesory i układy graficzne, jak w komputerach na waszych biurkach.

Podobnie wygląda sprawa z następną generacją konsol: nowy Xbox i PlayStation 5 korzystać będę ze zmodyfikowanych procesorów i układów graficznych AMD. Tym razem jednak wygląda na to, że Microsoft nie będzie wypierał się bliskiego powinowactwa architektury z komputerami PC.

Producent pokazał już w pełnej krasie Xboksa serii X, najmocniejszego przedstawiciela nadchodzącej rodziny. Wygląda nowej konsoli kojarzył się internautom z obudową komputera.

Przeczytaj także

Z przecieków dotyczących szykowanej konsoli wynika, że Microsoft zamierza umożliwiać uruchamianie na nowym Xboksie gier na komputery PC. Być może korporacja pozwoli także na działanie niektórych aplikacji.

Nowy Xbox z trybem PC? Możliwość grania w gry ze Steam i Epic Games Store i GOG

O „trybie Windows” w nowym Xboksie nie wiadomo na razie nic oprócz tego, że być może będzie jedną z funkcji konsoli. Sprzęt mógłby więc służyć nie tylko jako centrum rozrywki, lecz także do pracy, jeśli na przykład można byłoby uruchomić na nim pakiet biurowy Office i pełnoprawne przeglądarki internetowe.

Zarówno Sony, jak i Microsoft zapowiadają, że ich konsole będą dysponować wsteczną kompatybilnością i uruchamiać gry z wcześniejszych generacji. Rozszerzenie tej możliwości także o tytuły wydawane na PC daje Xboksowi ciekawą przewagę pod względem premier i nowości: na Steamie w 2019 roku zadebiutowało ponad 8000 gier.

Czy plotka ma szansę się potwierdzić? Nowy Xbox łączący rolę konsoli do gier oraz komputera gamingowego stałby się zdecydowanie bardziej smakowitym kąskiem, niż jako samodzielny sprzęt do grania. Xbox One sprzedaje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, każdy argument za kupnem nowej konsoli jest więc dla MS na wagę złota.

Skonfundowani mogą za to poczuć się zwolennicy #pcmasterrace, którzy potrafią wydać na komputery gamingowe naprawdę duże pieniądze. Konsola, której tak nienawidzą, stałaby się komputerem, który tak kochają.

Zobacz także: Xbox One X, PS4 Pro, Nintendo Switch i PC umieszczone w jednej obudowie

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.