Pogoda
24.01.2019 15:30

Nowy aktorski zwiastun gry Resident Evil 2 składa hołd twórczości George'a Romero

W sieci pojawił się nowy aktorski zwiastun nadchodzącej gry Resident Evil 2. W krótkiej zapowiedzi wypełnionej po brzegi zombie pojawia się hołd dla ojca chrzestnego wszystkich produkcji o żywych trupach - George'a Romero.

Resident Evil 2
foto: Resident Evil/Youtube

Już niedługo gracze na całym świecie znowu będą mogli wkroczyć do świata, w którym zombie są na porządku dziennym i wcielić się w bohaterów walczących z łaknącymi mózgów istotami. Pod koniec stycznia 2019 roku zadebiutuje 2 część odświeżonej serii Resident Evil. Z tej okazji w sieci pojawił się nowy aktorski zwiastun gry. Nie zabrakło w nim oczka puszczonego do wszystkich fanów George'a A. Romero.

Resident Evil 2 - nowy zwiastun gry Capcom

Pierwsza część serii Resident Evil pojawiła się na konsolach w 1996 roku. Po 23 latach od premiery kolejne części wciąż cieszą się uznaniem fanów. Na podstawie cyfrowych przygód kolejnych bohaterów walczących z hordami żywych trupów, powstało zresztą kilka filmów, które zresztą wkrótce również doczekają się rebootu. Fani Resident Evil dobrze wiedzą, że król filmów o zombie - zmarły w 2017 roku George A. Romero miał przelotny romans z serią gier. Nie tylko został wybrany jako reżyser kinowej adaptacji Resident Evil, do czego niestety nigdy nie doszło, ale był również odpowiedzialny, za aktorski zwiastun oryginalnego Resident Evil 2. Twórcy zwiastuna zrebootowanej serii postanowili zainspirować się zapowiedzią Romero. Jak prezentuje się zwiastun Resident Evil 2?

Dla przypomnienia prezentujemy zapowiedź sprzed 21 lat, nad którą pracował słynny filmowiec.

Nowy trailer nie jest idealnym odwzorowaniem materiału z lat 90., ale pewne elementy się powtarzają. Czy nowa wersja Resident Evil 2 będzie tak samo dobrze oceniana przez graczy, jak oryginalna gra?

Resident Evil 2 - kiedy premiera gry?

O tym, czy nowe Resident Evil okaże się kasowym sukcesem, przekonamy się za jakiś czas. Gra trafi na sklepowe półki już 25 stycznia 2019 roku. Będzie dostępna na konsolach PS4 i Xbox One oraz komputerach PC.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Gry Resident Evil George A. Romero