Pogoda
25.01.2018 14:15

Nowy, bezkasowy sklep Amazon został przypadkowo okradziony

Amazon GO to sklep spożywczy z przyszłości. Pomimo tysięcy kamer skanujących klientów i innych skomplikowanych technologicznych rozwiązań i tak doszło do kradzieży.

Nowy, bezkasowy sklep Amazon został przypadkowo okradziony
foto: Alex Tsway/Sipa USA/East News

Nie była to jednak kradzież umyślna - dziennikarka CNBC Deirdre Bosa przeprowadzała recenzje nowego rozwiązania Amazona. Po zrobieniu zakupów, czy raczej wybraniu produktów, które chciała zakupić, reporterka podzieliła się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat Amazon GO. Tu zaczęły się pierwsze problemy.

Bosa napisała, że czuje się jakby ukradła wszystkie artykuły, które znalazły się w jej torbie. Jak się kilka minut później okazało, jej przeczucie było niezawodne:

"

Czuje się jakbym to wszystko ukradła. Wyjątkowo łatwo jest też wziąć za dużo produktów, bo nie trzeba podchodzić do kasy. Cały czas czekam na paragon, żeby mnie przekonali, że niczego nie ukradłam. "

Zaledwie 4 minuty później dziennikarka opublikowała paragon, na którym znalazło się większość artykułów z jej torby. Skanery w sklepie, nie wyłapały jednak, że wśród zakupów Bosy znalazł się jeszcze... jogurt:

"

Czy ja właśnie okradłam sklep? Amazon nie policzył mi mojego jogurtu Siggy. "

Na ratunek dziennikarce ruszył producent jogurtów, który szybko na Twitterze napisał, żeby kobieta się nie martwiła tą wpadką:

"

Spokojnie, tym razem to my stawiamy ;) "

Czy bezkasowe sklepy wyprą tradycyjne supermarkety?

Bosa powiadomiła oczywiście o incydencie władze Amazona, które jednak nie przejęły się za bardzo zaistniałą sytuacją. Są tak pewni swoich rozwiązań, że aplikacja przez którą robi się zakupy w sklepach Amazon GO, nie ma nawet funkcji zgłoszenia przypadkowej kradzieży. Wiceprezes sieci Gianna Puerini powiedziała Deirdrze Bosie, że:

"

Prosze się rozkoszować jogurtem. Takie zdarzenia będą miały miejsce tak rzadko, że nie opłacało nam się nawet dawać możliwości zgłoszenia przypadkowej kradzieży. "

Myślicie, że takie rozwiązania będą opłacalne na dłuższą metę?

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele