Nowy challenge na TikToku wyśmiewa chorobę znanego muzyka. Użytkownicy tego nie wiedzą

13.10.2021 15:35
TikTok Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Wyzwanie na TikToku pojawiło się po publikacji wywiadu z muzykiem cierpiącym na Alzheimera. TikTokerzy prawdopodobnie nie są świadomi, że biorąc udział w nowym challenge'u naśpiewają się z chorych osób.

TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród młodzieży, która chętnie nagrywa krótkie filmy ze swoimi tanecznymi popisami. Oczywiście TikTok to nie tylko tańczące małolaty, ale również m.in. tutoriale czy filmiki z ciekawych miejsc na świecie. Na TikToku pojawiają się ciągle nowe challenge, niektóre są ciekawe, inne głupie, jeszcze inne niebezpiecznie. Ten, o którym za moment przeczytacie, może zgorszyć niejedną osobę. 

Polecamy

Nowy challenge na TikToku wyśmiewa chorobę znanego muzyka. Użytkownicy tego nie wiedzą

Wyzwanie jest związane z 95-letnim wokalistą Tonym Bennettem, który postanowił zakończyć swoją karierę z powodu problemów zdrowotnych. Muzyk cierpi na chorobę Alzheimera i podczas wywiadu z "60 Minutes" wokalista kompletnie zapomniał o występie z Lady Gagą, który odbył się kilka tygodni temu.

Nagranie z tej rozmowy stało się viralem i na TikToku powstał nawet challenge nawiązujący do tego wywiadu. Polega on na tym, że użytkownicy wykorzystując konkretny utwór opowiadają o sytuacjach, o których nie pamiętają, np. o imprezie. Prawdopodobnie większość TikTokerów nie wie o chorobie Bennetta, ale to ich nie usprawiedliwia, by w ten sposób naśmiewać się z muzyka, który cierpi na Alzheimera od 2016 roku. 

Jedna z TikTokerek, molliesrecords, zaapelowała, by nie nagrywać kolejnych filmików do tego challenge'u i zachęc użytkowników do wsparcia zbiórki na rzecz pomocy osobom cierpiącym na tę chorobę.

Polecamy

Tony Bennett obecnie to nowy rekordzista Guinnessa w kategorii Najstarsza osoba, która wydała album z premierowym materiałem. 95-letni artysta wydał „Love For Sale” z Lady Gagą i zapowiedział, że to ostatnia płyta w jego karierze.

Lady Gaga i Tony Bennett wpadli na pomysł nagrania "Love For Sale" niedługo po tym, gdy ich pierwszy album, "Cheek To Cheek", zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard w 2015 roku. Nagrany w Electric Lady Studios w Nowym Jorku album „Love For Sale” to mieszanka jazzu, big bandu i orkiestrowych aranżacji.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.