Nowy czarny charakter w uniwersum Marvela zabije jednego z herosów

Sergiusz Kurczuk
08.05.2018 10:45
Infinity Wars|undefined Fot. kadr z komiksu Infinity Wars #1

Wszechświat znowu jest zagrożony. W komiksie „Infinity Wars” do walki z superbohaterami Marvel Comics stanie Requiem, który przyniesie śmierć pewnej kosmicznej postaci. 

Herosi z komiksowego uniwersum Marvela nie mają lekko. Dopiero co ocalili Ziemię porwaną przez brata Grandmastera, zwanego Challenger, a już niedługo przyjdzie im zmierzyć się z zupełnie nowym zagrożeniem. Na kanwie popularności filmu „Avengers: Infinity War” wydawnictwo Marvel Comics stworzyło event o nazwie „Infinity Wars”. Superbohaterom przyjdzie stanąć oko w oko z nowym przeciwnikiem - tajemniczą istotą znaną jedynie jako Requiem. Zapowiedź komiksu „Infinity Wars” zdradza, że nowy czarny charakter zabije jednego z kosmicznych bohaterów. 

„Infinity Wars” - kim jest Requiem?

Za nowy event, który będzie się rozgrywać na łamach różnych serii, są odpowiedzialni Gerry Duggan, Mike Deodato Jr. i Frank Martin. W sieci pojawiły się już zapowiedzi wydarzenia. Na jednej z grafik autorstwa Martina widzimy zakapturzoną postać, która dzierży w dłoniach wielki miecz. Zamaskowana twarz spogląda w przestrzeń, a dolna część ciała nowego bohatera spowita jest w oparach mocy, pochodzącej z ostrza broni. Na rysunku pojawiły się dwa hasła: „Wcielenie śmierci” i „Kim jest Requiem?”. Dzięki zapowiedzi wiemy, jak nazywa się antagonista. 

Infinity Wars Fot. foto: materiały promocyjne

Druga grafika promująca „Infinity Wars”, narysowana przez Deodato Jr., ucieleśnia hasło dotyczące wcielenia śmierci i mroczny pseudonim przeciwnika. Widzimy na niej kolejny napis, który tym razem krzyczy: „Śmierć wygrywa”. Napis koresponduje z rysunkiem, bo Requiem stoi w zwycięskiej pozie nad bezwładnym ciałem Star-Lorda. W lewej ręce trzyma nieprzytomną Captain Marvel, w prawej dzierży wcześniej wspomniany miecz, którzy przeszywa Rękawicę Nieskończoności pozbawioną Klejnotów. Wokół znajdują się pozostali superbohaterowie, którzy są zaskoczeni przerażającą sceną. Który z kosmicznych herosów poniesie śmierć?

Infinity Wars

„Infinity Wars” - o czym jest seria?

Tytuł nawiązuje oczywiście do oryginalnego eventu „Infinity War” wydanego w roku 1992. Na łamach 6-częsciowego komiksu mogliśmy śledzić pojedynek superbohaterów z Magusem - złą wersją Adama Warlocka, która przejęła Rękawicę Nieskończoności. Magus chciał zastąpić superbohaterów Ziemi złymi odpowiednikami. Oprócz herosów do walki ze złoczyńcą stanął sam Thanos, dzięki któremu udało się ocalić wszechświat. 

Infinity War Fot. foto: Infinity War #1

Obecnie w uniwersum Marvela od jakiegoś czasu herosi znów muszą bronić Klejnotów Nieskończoności przed zakusami czarnych charakterów. W komiksie „Infinity Countdown” z 2018 ponownie pojawił się Magus, ale szybko został zabity przez Ultrona Pyma. W tamtej serii superbohaterowie i złoczyńcy zostali nowymi opiekunami Klejnotów, które odtworzyły się, po przywróceniu wszechświata do normy po wydarzeniach z „Incrusions”.

Infinity Countdown Fot. foto: Infinity Countdown

W „Infinity Wars” zobaczymy ponowną walkę o kamienie. Twórcy zapowiadają, że nowy event ma być ogromną historią, która zaangażuje większość herosów i złoczyńców znanych z Marvel Comics. Kim jest Requiem? Kogo pozbawi życia? Jak zakończy się „Infinity Wars”? Dowiemy się niebawem. Premiera pierwszego numeru już latem 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.