Nowy gameplay z „Red Dead Redemption 2” prezentuje nam wojny gangów

Kamil Kacperski
02.10.2018 13:47
Nowy gameplay z „Red Dead Redemption 2” prezentuje nam wojny gangów Fot. Materiały prasowe

Rockstar opublikował kolejny zwiastun swojej nadchodzącej produkcji. Tym razem twórcy skupili się na czynieniu szeroko pojętego chaosu na dzikim zachodzie. Zobaczcie nowy gameplay „Red Dead Redemption 2”.

Twórcy podzielili się wieloma szczegółami na temat nadchodzącego „Red Dead Redemption 2”, w którym diabeł będzie tkwił w szczegółach - dowiedzieliśmy się już tego, że nasz koń będzie właściwie najważniejszą postacią w grze, a także potwierdzono, że wielkość przyrodzenia naszego rumaka będzie się dynamicznie zmieniała w zależności od pogody. Jednak poza tym imponującym szczegółem, w produkcji Rockstar ważna będzie jeszcze walka.

Właśnie na wszelkich działaniach poza prawem skupia się nowy gameplay z „Red Dead Redemption 2”. Arthur oraz gang Van der Linde mogą brać w różnych ciekawych czynnościach, takich jak rabowanie pociągów, starcia z rywalizującymi gangami i bandytami czy unikanie sprytnych stróżów prawa:

Red Dead Redemption 2 - nowy gameplay

Twórcy znowu potwierdzili swoje ogromne ambicje, które oznaczają też, że Rockstar chce zapewnić graczom jak najwięcej swobody. Dlatego w grze będą możliwe takie błahe czynności, jak dawanie pieniędzy żebrakom, odwiedzanie pubów, czy chodzenie na przedstawienia. Jednak czym byłby dziki zachód, gdyby zabrakło w nim pojedynków w samo południe? W RDR 2 takie czynności również będą dostępne.

Należy też pamiętać o tym, że każde działanie będzie miało konsekwencje w świecie gry, przez co szybko możemy zapracować na wizerunek typa spod ciemnej gwiazdy, który spowoduje, że ludzie będą się na nas dziwnie patrzyli, a w ekstremalnych przypadkach nie będą chcieli z nami nawet handlować.

Twórcy najbardziej dochodowego produktu w historii branży rozrywkowej, czyli „GTA V”, podzielili się swojego czasu opisem fabuły, z której dowiadujemy się, że akcja gry przeniesie nas do 1899 roku i opowie nam „epicką opowieść o życiu w Ameryce na początku współczesnej ery”:

Ameryka, rok 1899. Rozpoczął się koniec ery Dzikiego Zachodu. Stróże prawa polują na ostatnich członków gangów. Ci, którzy się nie poddadzą lub dobrowolnie oddadzą w ręce prawa, są zabijani.

Po bardzo nieudanym napadzie na bank w zachodnim miasteczku Blackwater, Arthur Morgan i gang Van der Linde'a są zmuszeni do ucieczki. Po piętach depczą im federalni oraz najlepsi płatni zabójcy po tej stronie Missisipi. Grupa musi napadać, kraść i walczyć na nieprzyjaznych terenach serca Ameryki, żeby przetrwać. Kiedy w grupie zaczynają się tworzyć coraz większe podziały, Arthur musi podjąć wybór - będzie podążał za swoimi ideałami, czy postanowi być lojalny wobec gangu, który go wychował. 

Kiedy premiera Red Dead Redemption 2?

Rockstar Games zapowiedział również betę „Red Dead Online”, czyli multiplayerową wersję Dzikiego Zachodu od twórców „GTA”. Beta będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy gry „Red Dead Redemption 2”, niezależnie od platformy. Sama produkcja trafi do sprzedaży sprzedaży już 26 października 2018 roku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.