Nowy komiks „Star Wars” zdradził, czego najbardziej żałował Luke Skywalker

Sergiusz Kurczuk
11.06.2018 14:24
Nowy komiks „Star Wars” zdradził, czego najbardziej żałował Luke Skywalker Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Luke Skywalker w filmie „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” jawi się jako zgorzkniały starzec. Na łamach komiksu „Star Wars: The Last Jedi Adaptation” zdradzono, czego bohater najbardziej żałował w swoim życiu. 

Rian Johnson podjął się tego, o czym od dawna marzyły miliony fanów „Star Wars”. W filmie „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” po 40 latach przerwy Mark Hamill ponownie wystąpił w roli Luke'a Skywalkera. Co prawda aktor wcielił się w mistrza Jedi już w „Przebudzeniu Mocy”, ale pojawił się dosłownie na chwilę i nie wypowiedział ani słowa. Miłośnicy sagi czekali z niecierpliwością, aż znów zobaczą Skywalkera w akcji. Wizja starego Luke'a rozczarowała jednak wielu fanów „Star Wars”. Skywalker okazał się zgorzkniałym, cynicznym starcem, który od dawna nie posługuje się Mocą oraz nie jest zainteresowany uczeniem Rey. Finalnie pomógł jednak Ruchowi Oporu w walce z Kylo Renem stojącym na czele Najwyższego Porządku. W 3. numerze serii „Star Wars: The Last Jedi Adaptation” rozszerzono jedną ze scen znanych z filmu. 

„Star Wars: The Last Jedi Adaptation” #3 - czego żałował Luke Skywalker?

Z produkcji Riana Johnsona dowiedzieliśmy się, że po wydarzeniach z „Powrotu Jedi” Luke stał się legendą całej galaktyki i szanowanym mistrzem, pod którego skrzydła trafił jego siostrzeniec - Ben Solo. W pewnym momencie wyczuł, że syn Lei i Hana jest podatny na Ciemną stronę Mocy. Dobrze znając przeszłość, chciał zapobiec powrotowi Sithów. Przeżył chwilę wahania, która spowodowała, że zdradzony Ben uciekł od Luke'a i został uczniem Snoke'a. Porażka Skywalkera spowodowała, że zaszył się na odludziu, odcinając się od świata i Mocy. 

3 Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars: The Last Jedi Adaptation #3

Luke zwątpił całkowicie w ideę zakonu Jedi i obwinił dawnych mistrzów o dopuszczenie kanclerza Palpatine'a/Dartha Sidousa do władzy. 

Skywalker chciał przestrzec przyszłe pokolenia przed błędami z przeszłości i przekazał historię ukazaną w poprzednich trylogiach. W mgnieniu oka rozeszła się po galaktyce, a Luke stał się żywą legendą. To z kolei zbudowało fałszywą wiarę w Jedi, która doprowadziła Luke do upadku. 

Drugim ważnym momentem tego numeru, to scena tuż po ucieczce Finna i Rose z kasyna w Canto Bight. Tym razem Luke rozmyślał nad swoją izolacją. 

3 Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars: The Last Jedi Adaptation #3

Skywalker w końcu zrozumiał, że życie pustelnika, było tak naprawdę ucieczką od tych, których kocha najbardziej - od swojej rodziny i przyjaciół. Bał się, że ich ponownie zawiedzie, z tego powodu zaszył się na Ahch-To, stając się bierny wobec wydarzeń, które w tym czasie działy się w galaktyce. Żal starego mistrza przerodził się jednak w wolę walki, dzięki której udało się kupić czas pozostałej przy życiu garstce Ruchu Oporu. 

Czy Luke powróci w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”? Przekonamy się w grudniu 2019 roku, kiedy produkcja wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.