Nowy komputer Apple kosztuje ćwierć miliona złotych. Za monitor trzeba dopłacić kolejne 30 tysięcy

11.12.2019 12:58
Mac Pro 2019|undefined Fot. kadr z wideo YuoTube/Apple

Mac Pro to sprzęt dla prawdziwych profesjonalistów. Potężny komputer Apple ma umożliwiać wydajną pracę architektów, inżynierów i projektantów, zapewniając im tym samym przewagę konkurencyjną. Czy jednak (nie)zwykły komputer jest warty aż takiej ceny?

Apple znane jest z dwóch rzeczy. Zwolennicy marki rozpływają się, opowiadając w samych superlatywach o doskonałym wyglądzie, szybkim i niezawodnym działaniu oraz aurze premium roztaczanej przez sprzęty producenta.

Przeciwnicy z kolei argumentują, że głównym powodem sukcesów odnoszonych przez Apple jest wysoka cen jego konstrukcji. Telefony, tablety i komputery producenta stały się wyróżnikiem statusu społecznego, jako że posiadanie takiego sprzęty rozgłasza dookoła, że właściciela jest na niego stać.

Przeczytaj także

Podczas konferencji WWDC 2019 zaprezentowano nowe sprzęty, zaprojektowane przez Apple po części żeby badać granice entuzjazmu fanów. Nawet najwięksi miłośnicy marki ucichli jednak, gdy okazało się że do monitora za 5000 dolarów trzeba dokupić oddzielnie sprzedawaną nóżkę, wycenioną na dodatkowy tysiąc.

Przeczytaj także

Ta chwila konsternacji nie przeszkodziła Apple w realizacji swojego planu. Dzięki premierze handlowej nowego Maca Pro poznaliśmy polskie ceny komputera. Kosztuje tyle, co mieszkanie.

Mac Pro i Pro Display XDR. Komputer za 250 000 zł i monitor za 32 000 zł

Apple nie uważa, że Mac Pro to zwykły komputer. To dzieło sztuki użytkowej, o którego cenę się nie pyta, jeśli naprawdę chce się je postawić w swoim gabinecie.

Przeczytaj także

My zajrzeliśmy jednak do cennika. Okazało się, że najtańsza i najbiedniejsza pod względem konfiguracji wersja stacji roboczej Apple została wyceniona na 27 999 zł.

mac_pro_cena_02 Fot. foto: zrzut ekranu Apple.pl

Wystarczy jednak tylko kliknięć myszą w konfiguratorze, żeby suma do zapłacenia wzrosłą niemal 10-krotnie.

mac_pro_cena_03 Fot. foto: zrzut ekranu Apple.pl

Kwota 254 747,98 zł nie jest jeszcze ostatecznym słowem Apple. Producent zdradził, że w przyszłości pojawią się kolejne, jeszcze droższe komponenty, a do sprzedaży trafi także Mac Pro w wersji serwerowej.

Do kompletu wypada dokupić monitor. Apple przygotowało model, który komponuje się z Mac Pro zarówno wyglądem, jak i osiągami. W przypadku Pro Display XDR także należy szykować się na niemały wydatek.

W wersji ze szkłem nanostrukturalnym ekran został wyceniony przez Apple na 27 999 zł. Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć podstawkę Pro Stand za 4 799 zł lub uchwyt mocujący VESA za 999 zł. W innym przypadku wyświetlacz będzie można tylko położyć na biurku.

Zobacz także: Jak nowy Mac Pro radzi sobie w roli tarki do sera? [WIDEO] 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.