Nowy mod do Wiedźmina 3 znacznie zwiększa poziom trudności. Teraz to gra dla zawodowców

Michał Tomaszkiewicz
01.07.2019 16:22
Nowy mod do Wiedźmina 3 znacznie zwiększa poziom trudności. Teraz to gra dla zawodowców Fot. materiały prasowe

Jeśli szukacie dobrego pretekstu do zagrania raz jeszcze w Wiedźmina 3, to właśnie ją dostaliście. Mod - MEID, czyli Mortal Enemies Increased Difficulty – sprawia, że każda toczona walka faktycznie będzie starciem na śmierć i życie.

Wiedźmin 3 na dobre zadomowił się w sercach graczy. Od premiery gry minęły już 4 lata, a społeczność wciąż aktywnie moduje grę, pozwalając spojrzeć na nią (i doświadczyć jej) na zupełnie nowe sposoby.

Dopiero co pojawiły się na przykład karty graficzne zdolne do obsługi ray traycingu w czasie rzeczywistym, a już pojawiła się fanowska przeróbka pozwalająca włączyć w Wiedźminie 3 funkcję śledzenie promieni.

Przeczytaj także

Inni śmiałkowie podjęli się trudu wyręczenie CD Projekt RED w pracach nad odświeżeniem graficznym pierwszej części sagi o Geralcie. Wiedźmin 1 został odtworzony po części na silniku graficznym Dzikiego Gonu, a CDPR postanowiło zatrudnić autora moda.

Przeczytaj także

Nowa przeróbka pozwala nam przeżywać co chwila gorycz porażki. Jej autor postarał się, żeby Geralt miał jak najmniejsze szanse na przeżycie.

Wiedźmin 3 – mod z nowym, śmiertelnym poziomem trudności

Mod MEID (Mortal Enemies Increased Difficulty) ma za zadanie sprawić, żeby profesjonalne usuwanie potworów było trudniejsze niż kiedykolwiek przedtem.

W tym celu zmniejszono między innymi skuteczność znaków (zarówno ofensywnych, jak i defensywnych) oraz podniesiono bazowe zdrowie dla wszystkich przeciwników.

Dodałem siły atakom wrogów, więc Geralt musi być tak szybki o ostrożny, jak tylko się da. Każdy wilk czy bandyta mogą rozbroić go jednym ciosem, a do zabicia wiedźmina potrzeba tylko trzech uderzeń. Bossowie są silniejszy, ale za to bardziej zrównoważeni.

Autor MEID postarał się na przykład, żeby postaci w zbroi były znacznie trudniejsze do pokonania, niż nie posiadające żadnej ochrony.

Mod powstał, gdyż jego twórca czuł pod koniec rozgrywki, gdy postać Geralta była solidnie rozwinięta, że nic tak naprawdę nie stanowiło dla niego poważnego zagrożenia. Dzięki MEID każde starcie może się okazać ostatnim.

MEID można pobrać ze strony twórcy.

Zobacz także: Wiedźmin 3 oficjalnie na Switchu. Pierwszy zwiastun, zrzuty ekranu, porównanie grafiki z PS4 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.