Pogoda
20.11.2018 17:25

Nowy trailer Black Mesa, remastera Half-Life’a

Half-Life 3 potwierdzony – z taką deklaracją Valve zwleka już zdecydowanie zbyt długo. Fani postanowili więc wziąć sprawę w swoje ręce i z okazji 20-lecia Half-Life’a 1 wydać jego zremasterowaną wersję.

Black Mesa
foto: kadr z wideo

Trzeba przy tym podkreśli, że wzięli się za to, zanim było to modne – gdy oni zaczynali prace nad Black Mesa, o zremasterowanym StarCrafcie, Warcrafcie III czy Comand & Conquer: Red Alert nikomu jeszcze się nie śniło.

Nowy, lepszy Half-Life zostanie pokazany światu przed końcem drugiego kwartału 2019 roku – wczesnym świątecznym prezentem jest oficjalny zwiastun, pokazujący przygody Gordona Freemana w wymiarze Xen.

Black Mesa – fanowski remaster Half-Life 1

Historia fanowskiego remastera Half-Life 1 zaczęła się od moda do drugiej części gry – Black Mesa było odtworzeniem pierwszego HL na lepszym, nowym silniku.

Valve dostrzegło potencjał produkcji i pozwoliło fanom stworzyć osobną, pełnoprawną grę, która trafiła na Steama w 2015 roku we wczesnym dostępie. Prace nad tytułem ciągle trwają – nie jest ona tylko i wyłącznie prostym odtworzeniem oryginału.

Wizyta w Xen potrwa bowiem – według ocen twórców – dobre 6 godzin. Autorzy oceniają, że gra została właściwie ukończona, teraz zaś będą trwały mające wyeliminować błędy i zwiększyć płynność rozgrywki.

Podczas tworzenia Black Mesa fani mogli liczyć na wsparcie ze strony Valve – były to głównie porady dotyczące nowych elementów.

Pytanie tylko, czy zbliżającą się premierą fanowskiego remastera trzeba się cieszyć, czy martwić – z jednej strony powrót do pierwszego Half-Life’a może wywołać niejedną łezkę wzruszenia, z drugiej – łezkę żalu, że za remaster nie wziął się sam Valve.

Na którą grę czekacie najbardziej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry