O czym rapuje prezydent Duda? Prof. Hartman: każdy powinien to wiedzieć

12.05.2020 13:42
Andrzej Duda|undefined Fot. Lukasz Piecyk/REPORTER

Co artysta miał na myśli? Te słowa, które zazwyczaj można było usłyszeć w szkołach, po rapie nagranym przez prezydenta Andrzeja Dudę w ramach #hot16challenge 2. Z odpowiedzią spieszy profesor Jan Hartman, który wskazał, skąd pochodzi cytat i co tak naprawdę znaczy.

Gorąca szesnastka, czyli wyzwanie polegające na zarapowaniu 16 wersów w szczytnym celu zwrócenia uwagi na zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na wsparcie systemu ochrony zdrowia, zatacza naprawdę szerokie kręgi.

Rzuconą im rękawicę podjęli nawet politycy – i zrobili to w sposób, który od razu zawiódł ich do prokuratury. Z tym musi liczyć się nowy „bóg rapu”, Janusz Korwin-Mikke, który z bronią w ręku fantazjował o zastępowaniu liści socjalistami.

Przeczytaj także

Do wyzwania podszedł także prezydent Duda, a jego występ zostawił widzów w stanie dysonansu poznawczego. Nikt nie ma bowiem pojęcia, o czym rapował polityk melorecytując słowa „Nie pytają Cię o imię, kiedy walczysz z ostrym cieniem mgły”.

O czym rapuje Andrzej Duda? Prof. Hartman zdradził, skąd pochodzi cytat

Prof. Jan Hartman, znany i ceniony filozof nie stroniący od batożenia pod pręgierzem polityków, na temat rapowania prezydenta wypowiedział się krótko i rzeczowo, choć i w tych kilu słowach udało mu się wbić dwie szpilki.

Pierwszą w chcących dowiedzieć się, o co chodzi w słowach rapowanych przez prezydenta (takie rzeczy wypada wiedzieć), drugą w samego prezydenta, który mógłby pokusić się o lepsze tłumaczenie.

Prośby komentujących o wskazanie dokładnego wersu Talmudu, z którego ma pochodzić cytat, nie zostały jednak do tej pory spełnione.

Występ Andrzeja Dudy w ramach wyzwania #hot16challenge można zobaczyć poniżej. Ostrzegamy jednak: robicie to na własną odpowiedzialność.

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda podjął wyzwanie #Hot16Challenge2. Zobacz, jak rapuje głowa państwa [WIDEO] 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.