Pogoda
09.07.2018 10:51

OLX wprowadza opłaty za wystawianie zbyt dużej liczby ofert

10 lipca 218 OLX zmienia zasady wystawiania ofert w dziale „Elektronika” – wystawiający ponad 3 przedmioty w ciągu miesiąca będą musieli płacić. Opłaty w niektórych przypadkach mogą sięgnąć nawet 200% wartości oferty.

OLX
foto: zrzut ekranu

Gdy Allegro rozpoczęło transformację w kierunku internetowej platformy handlowej, użytkownicy indywidualni, wystawiający sprzęty stare i używane, nie pasowali do koncepcji rozwoju serwisu.

Biznesowe i profesjonalne Allegro zostało więc uzupełnione o serwis Tablica.pl, który z czasem został przemianowany na OLX. To właśnie ta witryna przejęła większość ofert okazjonalnych, wystawianych przez osoby fizyczne, a nie przedsiębiorstwa.

Atrakcyjność OLX wynikała przede wszystkim z braku opłat za wystawianie oferty, co miało swoje znaczenie szczególnie w przypadku tańszych produktów. Te dobre czasy jednak właśnie się kończą – serwis od 10 lipca 2018 będzie pobierać pieniądze od użytkowników, którzy wystawią w dziale „Elektronika” więcej niż 3 lub 5 ofert w przeciągu miesiąca.

OLX – opłaty za wystawianie ofert w dziale „Elektronika”

Serwis przygotował cennik, według którego opłata za wystawienie ogłoszenia wykraczającego poza przyjęte limity wynosi od 2 do 6 zł.

W przypadku kategorii, w których dopuszczalne są 3 darmowe ogłoszenia miesięcznie, opłaty wynoszą:

  • Akcesoria telefoniczne - 1 zł
  • DVD i Blu-Ray - 2 zł
  • MP3 - 2 zł
  • Fotografia - 4 zł
  • Pozostała elektronika - 4 zł
  • Tablety - 4 zł
  • Telefony - 6 zł
  • Telewizory - 4 zł

W najcięższej sytuacji mogą znaleźć się osoby, które chcą sprzedać swoja kolekcję filmów – zdarzały się sytuacje, gdy płyty były wyceniane nawet na 1 zł za sztukę, a więc 2 razy mniej, niż wyniesie opłata za wystawienie oferty.

W kategorii „Komputery” dopuszczalnych są 4 darmowe ogłoszenia w miesiącu, dodanie każdego kolejnego będzie kosztowało 4 zł. Najwięcej bezpłatnych ogłoszeń – 5 – można wystawić w kategorii „Gry i konsole” – tutaj dodatkowa opłata wyniesie 2 zł.

Gdzie najczęściej kupujecie w sieci?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet