Pogoda
10.01.2019 14:16

OPPO: nowy producent smartfonów w Polsce. Szykuje się wojna cenowa?

OPPO to jeden z największych producentów smartfonów na świecie – z danych IDC wynika, że w 2017 był czwarty pod względem liczby sprzedanych telefonów. Gdy taki gigant oficjalnie wchodzi do Polski to wiedzcie, że coś się dzieje.

OPPO: nowy producent smartfonów w Polsce. Szykuje się wojna cenowa?
foto: kadr z wideo

OPPO zawita do Polski 31 stycznia 2019 roku. Wszystko jest już praktycznie dopięte – wiadomo, kto zajmie się dystrybucją, a i operatorzy powinni być zainteresowani posiadaniem urządzeń producenta w swoim portfolio.

Szczegóły debiutu rynkowe trzymane są jednak w tajemnicy – modele i ceny mają zostać zdradzone w chwili premiery rynkowej. Można mieć nadzieję, że pojawienie się OPPO odwróci modę na coraz droższe wycenianie smartfonów przez producentów – konkurencja czyni cuda.

OPPO w Polsce – postrach Apple, Huaweia i Samsunga

Pamiętacie, ile kosztowały flagowe smartfony Huawei, gdy marka dopiero zadomawiała się w Polsce? Jeśli nie, przypominamy – ponad dwa razy mniej niż dziś, gdy producent wygrywa wojnę o rynek z Samsungiem. OPPO może pójść w ślady swojego największego konkurenta i postarać się ostro zawalczyć o względy Polaków ceną – a nie jest to jedyna zaleta produkowanych przez Chińczyków smartfonów.

OPPO znane jest bowiem ze śmiałego sięgania do granic możliwości technologicznych. Już w 2016 roku zademonstrowano na przykład smartfon, którego pełne naładowanie trwało tylko 15 minut. W 2018 roku zaś Vivo, marka powiązana z OPPO kapitałowo, oczarowała telefonem z wbudowanym peryskopem do selfie, dzięki czemu ekran (zajmujący niemal cały front urządzenia) nie był zniekształcony wcięciem.

Podobne rozwiązanie zastosowano we flagowcu OPPO Find X, w którym panel z obiektywami wysuwa się zza ekranu.

oppo_polska_02

Ten model cieszy się opiniami lepszymi niż konstrukcje Huawei czy Samsunga – OPPO zgarnęło za Find X całkiem sporo nagród branżowych.

OPPO w Polsce – wojna cenowa producentów smartfonów?

Jak chwali się OPPO, producent posiada 10 fabryk na całym świecie, a smartfony opracowywane są w 6 centrach badawczo-rozwojowych. Polska dołączy do grona prawie 40 krajów, w których telefony chińskiego producenta sprzedawane są oficjalnie.

OPPO duży nacisk kładzie na jakość robionych zdjęć, czym nie zapomina się chwalić:

"

Nieustanne poszukiwanie nowych udogodnień, zaowocowało takimi rozwiązaniami jak opcja upiększania zdjęć, 5- i 16-megapikselowe aparaty przednie czy technologia 5-krotnego bezstratnego zoomu, które OPPO jako pierwszy na świecie producent wprowadził do smartfonów. "

Debiut OPPO w Polsce to ważne wydarzenie – nowy konkurent nie tylko ma w portfolio naprawdę ciekawe telefony, lecz także może wywołać wojnę cenową, na której skorzystamy wszyscy.

Do czego używacie smartfona?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile