Pogoda
21.06.2019 15:30

Obniż koszt ubezpieczenia samochodu – skorzystaj z porównywarki polis on-line!

Nie przepłacaj za ubezpieczenie samochodu – kup je w jeszcze niższej cenie niż dotychczas. Sprawdź już teraz ceny polis za pomocą porównywarek on-line i wybierz to, które będzie najtańsze!

Porównywarka cen ubezpieczenia samochodu

Polisy komunikacyjne oznaczają dla kierowców spory wydatek. Każdy właściciel samochodu ma obowiązek posiadania polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo, do wyboru są także polisy nieobowiązkowe, które zapewniają jeszcze lepszą ochronę w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń.

Teraz, aby sprawdzić koszty polis ubezpieczeniowych, nie trzeba wcale udawać się do agenta ubezpieczeniowego czy też do siedziby towarzystwa. Wystarczy komputer i dostęp do internetu – możemy skorzystać wtedy z porównywarek ubezpieczeniowych i samodzielnie obliczyć wysokość polisy w różnych towarzystwach, aby wybrać najtańszą!

Porównywarki polis on-line – co to jest?

Dzisiaj coraz więcej właścicieli samochodów decyduje się na korzystanie z porównywarek polis działających on-line. Co warto o nich wiedzieć?

Porównywarki te to specjalne serwisy, których celem jest kalkulowanie kosztów ubezpieczeń różnych typów, w tym także ubezpieczeń komunikacyjnych. Porównywarki w jednym miejscu gromadzą oferty wielu ubezpieczycieli, dlatego też można wtedy od ręki sprawdzić wszystkie koszty – bez potrzeby wyliczania ich dla każdego towarzystwa osobno.

Następnie, gdy uda nam się wybrać ciekawą ofertę, bardzo często można także od razu wykupić polisę on-line – to nie tylko duża oszczędność pieniędzy, ale również czasu!

Jakie ubezpieczenia samochodowe można porównać on-line?

Porównywarki internetowe pozwalają nam na sprawdzenie kosztów różnych polis. Największym zainteresowaniem cieszą się serwisy służące do sprawdzania cen ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli dla właścicieli samochodów.

Porównywarka ubezpieczeń pozwala kierowcom na skontrolowanie kosztów różnych polis u większości ubezpieczycieli za jednym zamachem – wszystko można załatwić w wolnej chwili w zaciszu swojego domu.

Porównywarki pozwalają na sprawdzenie cen polis:

 • OC (odpowiedzialności cywilnej) – polisa obowiązkowa dla każdego właściciela samochodu, chroni go przed skutkami finansowymi wywołanych przez niego strat
 • AC (Autocasco) – polisa nieobowiązkowa, która zabezpiecza przed wieloma nieprzewidzianymi zdarzeniami, w tym kradzieżą, uszkodzeniem pojazdu, jego zalaniem i innymi
 • NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) – pozwala w ochronie życia i zdrowia przez wypłatę odszkodowania w razie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków
 • Assistance – specjalne pakiety pozwalające na uzyskanie pomocy w drodze, na przykład przy awarii pojazdu, jego uszkodzeniu, włączają między innymi naprawy, holowanie, transport lawetą

 

Takie możliwości oferuje także porównywarka internetowa www.porowneo.pl, która obecnie pozwala na sprawdzenie kosztów polis komunikacyjnych OC, AC oraz NNW, a także polis turystycznych dla podróżujących. Porówneo.pl współpracuje z najbardziej popularnymi ubezpieczycielami w Polsce, w tym Ergo Hestia, PZU, Aviva, Link4, Generali, MTU24, Proama oraz Benefia.

 

Główne zalety korzystania z porównywarek ubezpieczeniowych:

 • sprawdzenie cen polis u różnych ubezpieczycieli przez jedną kalkulację
 • możliwość dokonania kalkulacji dla różnych typów polis
 • czytelna prezentacja wyników kalkulacji
 • bez dodatkowych kosztów za skorzystanie z serwisu
 • oszczędność czasu na znalezieniu najlepszego ubezpieczenia
 • możliwość zawarcia umowy z ubezpieczycielem na podstawie kalkulacji

 

Jak wyliczyć koszt polisy przez porównywarkę on-line?

Skorzystanie z serwisu pozwalającego na porównywanie kosztów polis przez internet jest naprawdę bardzo proste. Porównywarka krok po kroku pokieruje nas przez cały proces, aby na koniec zaprezentować nam precyzyjne wyliczenia.

Na samym początku wybieramy interesujący nas typ polisy ubezpieczeniowej. Następnie przystępujemy do wypełnienia specjalnego formularza, w którym podajemy wymagane dane do kalkulacji.

 

Przy przeprowadzaniu wyliczeń potrzebne będą:

 • dane o samochodzie – jego marka, model, wersja, rodzaj paliwa, skrzyni biegów, przebieg dotychczasowy i planowany, data zakupu i pierwszej rejestracji pojazdu, dane o właścicielu czy właścicielach pojazdu, sposób jego użytkowania i inne
 • dane o kierowcy – data urodzenia, płeć, miejsce zamieszkania, stan cywilny, liczba posiadanych dzieci, data uzyskania prawa jazdy i inne
 • dane o ubezpieczeniu i historii ubezpieczeniowej kierowcy – typ ubezpieczenia, data, od której ma zacząć obowiązywać, ewentualna amortyzacja i udział własny, dotychczasowe towarzystwo ubezpieczeniowe, liczba lat bezszkodowej jazdy i inne

 

Gdy w formularzu wpiszemy już wszystkie dane, kalkulator zaczyna prowadzenie obliczeń i już po około minucie możemy zobaczyć, gdzie za ubezpieczenie samochodu można zapłacić najmniej.

Kierowca może także zdecydować się na wykupienie polisy od razu po kalkulacji – wtedy należy przejść przez prezentowany link na stronę ubezpieczyciela i zawrzeć umowę on-line.

Zatem wtedy, gdy chcesz skutecznie obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu, skorzystaj z porównywarki on-line już teraz!

Tagi: samochody