Obraz 4K wyceniony na 40 dolarów

15.01.2016 17:07
Obraz 4K wyceniony na 40 dolarów Fot. materiały prasowe, foxmovies.com

Amazon rozpoczął sprzedaż filmów Blu-ray w formacie 4K UHD. Przyjemność oglądania filmów w rozdzielczości 3840x2160 pikseli będzie kosztować 39,99 USD za sztukę. W przedsprzedaży jest o 10 USD taniej.

Pierwszy tytuł zaoferowany przez Amazon w rozdzielczości 4K to Marsjanin. Do rąk entuzjastów trafi 1 marca 2016. Oprócz rozdzielczości gwarantującej ostry obraz oglądający mogą spodziewać się także lepszego kontrastu i bardziej widowiskowych kolorów dzięki zastosowaniu technologii HDR - tej samej, która stosowana jest w aparatach fotograficznych do poprawiania nasycenia barw.

Film został wyceniony na 39,99 dolarów i można spodziewać się, że inne tytuły wypuszczone w tym standardzie będą dostępne w takich samych - a przynajmniej zbliżonych - cenach. A będzie się działo, gdyż wytwórnie wyciągną w tym roku ciężkie działa w walce o klienta 4K.

W planach wydawniczych Warner Bros. znajduje się 35 tytułów 4K UHD. Oprócz wspomnianego Marsjanina będą to między innymi Mad Max: Fury Road, Pacific Rim, Man of Steel i The LEGO Movie.

Sony zamierza przeprowadzić kontratak za pomocą Amazing Spider-Man 2, Chappie oraz Hancocka; Fox zaś szykuje Kingsman: The Secret Service, X-Men: Days of Future Past, Life of Pi oraz nową wariację na temat Fantastic Four. Odważnie.

Znane są pierwsze ceny odtwarzaczy zgodnych ze standardem 4K. Samsung UBD-K8500 i Philips BDP7501 zostały zgodnie wycenione na 399 dolarów, zapowiadane modele Panasonic DMP-UB900 i Sony UHP-H1 mają jak na razie status „bezcennych".

Jakiego polskiego filmu na Blu-ray 4K UHD obawiacie się najbardziej? ;)

Redakcja Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.