Obskurna komórka pod schodami do wynajęcia. Właściciel reklamuje ją jako "pokój Harry'ego Pottera"
05.05.2020 15:33
Obskurna komórka pod schodami do wynajęcia. Właściciel reklamuje ją jako "pokój Harry'ego Pottera" Fot. EAST NEWS

Mieszkaniec Vancouver wykorzystuje historię Harry'ego Pottera i wynajmuje małą komórkę pod schodami nazywając ją pokojem popularnego czarodzieja.

Każdy fan Harry'ego Pottera wie, że młody czarodziej nie miał łatwego startu. Chłopca poznajemy, gdy mieszka u swojej cioci i wujka w ciasnej komórce pod schodami. Chociaż wielbiciele magicznej historii oddaliby wiele, żeby móc sami przeżyć podobne przygody co Potter, na pewno woleliby przeskoczyć od razu do opowieści zaklętych w murach Hogwartu. Bo kto chciałby mieszkać w klitce na szczotki?

Obskurna komórka jako "pokój Harry'ego Pottera"

Okazuje się, że właściciele jednego z mieszkań w Vancouver postanowił wykorzystać historię Pottera, aby uatrakcyjnić wynajem pokoju. Ten nie zachęca do siebie niczym poza wymyślną, bajkową nazwą. Przedsiębiorcy zatytułowali ofertę krótkoterminowego zakwaterowania dla dwóch gości opisując dość obskurne, małe pomieszczenie jako "prywatny pokój Harry'ego Pottera".

Przeczytaj także

Miniaturowa kwatera wygląda bardziej jak schowek lub miejsce na garderobę, niż pomieszczenie, gdzie można spędzić chociażby kilka dni. "Pokój" jest niewielki, prosi się o remont, łóżko nie zmieści dwóch osób oraz spadzisty sufit może zaowocować guzem. Jednak kto wie, być może dzięki kreatywnej reklamie znajdą się chętni na taki wynajem.

Właściciele wycenili dobę w "pokoju Pottera" na 16 dolarów czyli około 67 złotych. Cena nie jest bardzo wygórowana, należy jednak pamiętać, że do kosztów trzeba doliczyć 10 dolarów opłaty za sprzątanie, 3 dolary za usługę oraz 3 dolary podatku za użytkowanie. W sumie według Airbnb zgłaszając się w poniedziałek wieczorem, potencjalny najemca może wynająć pokój za 33 dolary, co równa się wartości około 138 złotych.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.