Pogoda
03.02.2016 16:03

Obudowa do telefonu wydrukuje Wasze zdjęcia

Wystarczy 30 sekund, żeby wykonane zdjęcie zostało wydrukowane dzięki Prynt – obudowie dla iPhone’ów i wybranych modeli Galaxy S.

Obudowa do telefonu wydrukuje Wasze zdjęcia
foto: materiały prasowe

Urządzenie nakładane jest na smartfon jak obudowa. W środku znajduje się zminiaturyzowana drukarka. Całość dopełniana jest przez aplikację Prynt, pozwalającą na wykonywanie zdjęć i filmów oraz wysyłanie obrazów do druku (można korzystać także z grafik zapisanych w pamięci telefonu).

Obsługa obudowy Prynt jest bardzo prosta: trzeba uruchomić aplikację, zrobić zdjęcie (wykonywane w parze z krótkim filmem) i pyknąć ekran telefonu, by zdjęcie zaczęło się drukować. Sposób, w jaki odbywa się ten proces, robi duże wrażenie.

Aplikacja Prynt pozwala obejrzeć wykonane zdjęcia w trybie Augmented Reality. Wystarczy nakierować kamerę smartfona na wydrukowane zdjęcie, żeby pojawił się na nim przycisk rozpoczęcia odtwarzania. Skorzystanie z niego wywołuje film nagrany podczas uwieczniania obrazu.

Odtwarzane wideo znajduje się na widzianym przez aplikację zdjęciu. Dzięki zapisywaniu filmów w chmurze możliwość obejrzenia nagrania dostępna jest dla każdego, kto dysponuje wydrukiem oraz aplikacją przygotowaną przez Prynt (działa na iOS 8.1 oraz Androidzie 4.1 lub nowszych).

W obudowie znalazło się miejsce na 10 arkuszy papieru o rozmiarach 5 na 7,62 cm. Drukowanie możliwe jest dzięki technologii ZINK (Zero Ink) – pigmenty są zaszyte w papierze, obudowa potrafi je wywołać dzięki punktowemu podgrzewaniu. Zdjęcia są od razu suche, a dzięki polimerowej warstwie ochronnej są także odporne na wilgoć.

Wbudowany akumulator o pojemności 500 mAh pozwala wydrukować 20 zdjęć. Obudowa podłączona jest bezpośrednio do smartfona, bez pośrednictwa sieci Wi-Fi czy interfejsu Bluetooth.

Na liście kompatybilnych z drukarkową obudową smartfonów Prynt znajdują się obecnie:

  • iPhone 6s
  • iPhone 6
  • iPhone 5s
  • iPhone 5c
  • iPhone 5
  • Samsung Galaxy S5
  • Samsung Galaxy S3

Obudowa Prynt została wyceniona na 149 dolarów.

Chcielibyście mieć taką obudowę?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile