Obudowa do telefonu wydrukuje Wasze zdjęcia

Michał Tomaszkiewicz
03.02.2016 16:03
Obudowa do telefonu wydrukuje Wasze zdjęcia Fot. materiały prasowe

Wystarczy 30 sekund, żeby wykonane zdjęcie zostało wydrukowane dzięki Prynt – obudowie dla iPhone’ów i wybranych modeli Galaxy S.

Urządzenie nakładane jest na smartfon jak obudowa. W środku znajduje się zminiaturyzowana drukarka. Całość dopełniana jest przez aplikację Prynt, pozwalającą na wykonywanie zdjęć i filmów oraz wysyłanie obrazów do druku (można korzystać także z grafik zapisanych w pamięci telefonu).

Obsługa obudowy Prynt jest bardzo prosta: trzeba uruchomić aplikację, zrobić zdjęcie (wykonywane w parze z krótkim filmem) i pyknąć ekran telefonu, by zdjęcie zaczęło się drukować. Sposób, w jaki odbywa się ten proces, robi duże wrażenie.

Aplikacja Prynt pozwala obejrzeć wykonane zdjęcia w trybie Augmented Reality. Wystarczy nakierować kamerę smartfona na wydrukowane zdjęcie, żeby pojawił się na nim przycisk rozpoczęcia odtwarzania. Skorzystanie z niego wywołuje film nagrany podczas uwieczniania obrazu.

Odtwarzane wideo znajduje się na widzianym przez aplikację zdjęciu. Dzięki zapisywaniu filmów w chmurze możliwość obejrzenia nagrania dostępna jest dla każdego, kto dysponuje wydrukiem oraz aplikacją przygotowaną przez Prynt (działa na iOS 8.1 oraz Androidzie 4.1 lub nowszych).

W obudowie znalazło się miejsce na 10 arkuszy papieru o rozmiarach 5 na 7,62 cm. Drukowanie możliwe jest dzięki technologii ZINK (Zero Ink) – pigmenty są zaszyte w papierze, obudowa potrafi je wywołać dzięki punktowemu podgrzewaniu. Zdjęcia są od razu suche, a dzięki polimerowej warstwie ochronnej są także odporne na wilgoć.

Wbudowany akumulator o pojemności 500 mAh pozwala wydrukować 20 zdjęć. Obudowa podłączona jest bezpośrednio do smartfona, bez pośrednictwa sieci Wi-Fi czy interfejsu Bluetooth.

Na liście kompatybilnych z drukarkową obudową smartfonów Prynt znajdują się obecnie:

  • iPhone 6s
  • iPhone 6
  • iPhone 5s
  • iPhone 5c
  • iPhone 5
  • Samsung Galaxy S5
  • Samsung Galaxy S3

Obudowa Prynt została wyceniona na 149 dolarów.

Chcielibyście mieć taką obudowę?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.