Od 28 grudnia wejdzie w życie kwarantanna narodowa. Jakie są obostrzenia?

17.12.2020 15:39
Od 28 grudnia wejdzie w życie kwarantanna narodowa. Jakie są obostrzenia? Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o planach pandemicznych na najbliższy miesiąc. Zapowiedział wprowadzenie kwarantanny narodowej.

Kwarantanna narodowa od 28 grudnia. Jakie są nowe obostrzenia?

"Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową" - poinformował w czwartek 17 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski. Z relacji szefa resortu zdrowia wynika, że zamknięte będą między innymi hotele, stoki narciarskie, a w sylwestra zostanie wprowadzone ograniczenie w przemieszczaniu się.

Polecamy

Tak prezentują się najważniejsze zmiany wprowadzone od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku:

  • Zamknięte hotele również na ruch służbowy
  • Zamknięte stoki narciarskie
  • Zamknięte galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych i drogerii
  • W sylwestra ograniczenia w przemieszczaniu się od godziny 19 do godziny 6 rano

Niedzielski podczas konferencji prasowej ostrzegał, że owszem, "szczepionki przeciw koronawirusowi są światłem w tunelu, ale ten tunel może nie być krótki". Zapowiedział również, że "przed nami trudne tygodnie i miesiące". Jego zdaniem trzecia fala jest realnym ryzykiem. 

Minister zdrowia podkreślił również, że jest szansa, iż pierwsza tura szczepionek pojawi się u nas tuż po świętach. Jeżeli by tak było, to Niedzielski zapewnił, że resort jest przygotowany do rozdystrybuowania ich do szpitali, które walczą z COVID-19.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.