Od kiedy nowy lockdown? Ministerstwo zdrowia podaje warunki

Romana Makówka
29.10.2020 13:40
Nowy Lockdown|undefined Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Sytuacja w Polsce pogarsza się  z dnia na dzień. Premier Mateusz Morawiecki poważnie rozważa ponowny lockdown kraju. Kiedy i na jakich zasadach miałby być wprowadzony?

Ponowne zatrzymanie gospodarki nie jest nikomu na rękę jednak najprawdopodobniej nowy lockdown zostanie wprowadzony po przekroczeniu pewnej liczby dziennych zakażeń.

Czy w Polsce zostanie wprowadzony nowy lockdown?

Jeżeli w najbliższych dniach będziemy obserwowali skalę wzrostów na poziomie 2,5 do 3 tys. zakażeń dziennie, niestety można przewidywać, że w krótkim czasie może dojść do lockdownu

- twierdzi rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Radiem Plus.

Przeczytaj także

Andrusiewicz powiedział także, że decyzje zapadną już dziś. Przyjął również, że jeśli liczba zakażeń będzie nadal tak szybko rosnąć, wkrótce należy się spodziewać nowych restrykcji.

Trudno powiedzieć, czy to będzie lockdown, bo to będzie zależało od skali wzrostu, który zanotujemy dzisiejszego poranka. Na pewno jeżeli w najbliższych dniach będziemy obserwowali tę skalę wzrostów na poziomie 2,5 do 3 tys. zakażeń, to niestety można przewidywać, że do takiego lockdownu w krótkim, a nie długim czasie może dojść.

- powiedział Andrusiewicz.

Na pytanie o ilość dostępnych respiratorów rzecznik stwierdził:

Tu jest dostępnych blisko 1700 respiratorów. Ta baza jest cały czas budowana. [..]  Naszą troską nie jest sam sprzęt, bo jego na pewno wystarczy, ale personel, który musi być przy tym sprzęcie, musi ten sprzęt obsługiwać. Teraz czynimy starania, by personel był dostępny

Zaznaczył również że:

Granicą, którą będzie już trudno przesunąć, to 30 tys. osób chorych na COVID, znajdujących się w szpitalu.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że w czwartek 29 października 2020 roku odnotowano kolejny rekord zachorowań. Mamy 20 156 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Resort przekazał także informację o śmierci 301 osób, u których stwierdzono infekcję. Łącznie w Polsce potwierdzono zakażenie u ponad 319 tysięcy osób. Ostatniej doby wykonano ponad 67,8 tys. testów.

 

 Źródło: PAP, Radio Plus

Zobacz również: Proboszcz groził protestującym kobietom? "Powystrzelałbym je wszystkie"

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.