Pogoda
20.07.2020 10:35

Odkryto ogromnego karalucha morskiego! Zwierzę wygląda jak z koszmaru

Przerażający potwór z Indonezji! Grupa badaczy odkryła nowego przedstawiciela równonogów, który zamieszkuje tamtejsze oceany. Karaluch morski wygląda jak z horroru.

Shadowy figure trapped behind a dusty scratched glass
foto: sqback/easyfotostock/Eastnews

"Więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom" - mawiał poeta i miał rację! Grupa naukowców z Indonezji natknęła się jakiś czas temu na dziwne stworzenie z głębi oceanu. Okazało się, że badacze odkryli nowy gatunek zwierzęcia okrzykniętego "karaluchem morskim". Jak wygląda ta istota?

Karaluch morski - co to jest?

Zazwyczaj, kiedy myślimy o zwierzętach, mamy w głowie puchate, urocze stworzonka, które kojarzą nam się nadzwyczaj pozytywnie. Prawda jest jednak taka, że ssaki stanowią mniejszość populacji istot żywych na Ziemi, a co za tym idzie, przeważają istoty, które wielu ludzi może odbierać w kategoriach stworów z horrorów. I do nich właśnie zalicza się bohater tego artykułu. Czym jest karaluch morski?

Rekinado 3
Rekinado 3
Przeczytaj także Prawdziwe "Rekinado"? Zobacz niesamowite nagranie latającego rekina

O odkryciu zwierzęcia poinformował portal Mashable Asia. Pierwsze doniesienia o tajemniczym zwierzęciu pojawiły się w roku 2018, kiedy ekspedycja naukowa wyruszyła z zamiarem zbadania wybrzeża Jawy Południowej. Grupa badaczy dokonała ciekawego znaleziska. Minęło wiele miesięcy i naukowcy w końcu mogą potwierdzić, że odkryli zupełnie nowy gatunek równonoga o wdzięcznej łacińskiej nazwie Bathynomus raksasa. Oto jak prezentuje się to stworzenie.

"

Pamiętacie tego ogromnego równonoga, którego znaleźliśmy podczas nurkowania głębinowego na Jawie Południowej w czasie ekspedycji SJADES-2018 z naszymi kolegami z Lee Kong Chian Natural History Museum i Indonesian Institute of Sciences? Okazało się, że to nowy gatunek nieznany nauce, a nasi badacze pani Helen Wong wraz z doktor Conni Sidabalok (LIPI) i profesorem Peterem Ng (LKCNHM) ostatnio opisali go w naukowym dokumencie! Bathynomus raksasa to dwudziesty członek tego rodzaju. "

Równonogi to rząd skorupiaków z gromady pancerzowców, który liczy ponad 4000 gatunków zwierząt. Bathynomus raksasa jest opisywany jako ogromy, ponieważ zazwyczaj równonogi są zdecydowanie o wiele mniejsze. Specjaliści z Natural History Museum of London wyjaśnili, że wielkość zwierzęcia może wynikać z braku jego naturalnych wrogów. W głębinach oceanów występuje bardzo niewielka ilość drapieżników, dzięki czemu mieszkańcy tych rejonów wód, mogą osiągnąć o wiele większe rozmiary niż ich kuzyni.

chodzący rekin
chodzący rekin
Przeczytaj także Chodzące rekiny odkryte przy wybrzeżu Australii. Wychodzą na ląd w poszukiwaniu ofiar [WIDEO]

Trzeba przyznać, że Bathynomus raksasa robi wrażenie nie tylko, jeśli chodzi o wielkość, ale również wygląd. Wygląda bowiem iście kosmicznie i trochę przypomina Mieka z filmu "Thor: Ragnarok". Z powodzeniem mógłby pojawić się również w filmach "Avatar" lub kolejnej części "Obcego".

Jak podoba Ci się Bathynomus raksasa?

Potwór z Loch Ness
Potwór z Loch Ness
Przeczytaj także Nowe zdjęcia potwora z Loch Ness. Czy potwierdzają istnienie słynnej kryptydy?

Ile sekretów kryje jeszcze dno oceanów? Zapewne wkrótce się przekonamy!

rekin
rekin
Przeczytaj także Rekin-kokainista w centrum Londynu? Świadkowie nie mają wątpliwości [ZDJĘCIE]

Zobacz też: "Szczęki" - dlaczego to rekiny były największą ofiarą słynnego thrillera?

Tagi: Newsy