Odtwórcy roli Sherlocka Holmesa razem na scenie. Zobacz słynne przedstawienie „Frankenstein” za darmo na YouTube

24.04.2020 15:41
Odtwórcy roli Sherlocka Holmesa razem na scenie. Zobacz słynne przedstawienie „Frankenstein” za darmo na YouTube Fot. . HARTSWOOD FILMS/BBC WALES / Album/EAST NEWS

Benedict Cumberbatch i Jonny Lee Miller, dwóch odtwórców roli Sherlocka Holmesa, razem na jednej scenie. W przyszłym tygodniu na YouTubie zobaczysz słynne przedstawienie „Frankenstein”.

„Frankenstein” w reżyserii Danny’ego Boyle’a to sztuka teatralna, bazująca na słynnej powieści Mary Shelley. Adaptacja Nicka Dear’ego, pierwotnie wystawiana na deskach londyńskiego teatru Royal National Theatre na początku 2011 roku, była wielokrotnie transmitowana i retransmitowana w ramach projektu NT Live, również w polskich kinach. 

Przeczytaj także

NT Live powraca

Teraz, z powodu epidemii koronawirusa, inicjatywa brytyjskich teatrów powraca i NTLive udostępnia spektakle za darmo dla użytkowników w Internecie.

W czwartek 30 kwietnia oraz piątek 1 maja na specjalnym kanale w portalu YouTube będziemy mieli szansę obejrzeć dwie wersje przedstawienia. W każdej z nich aktorzy – Benedict Cumberbatch i Jonny Lee Miller wcielają się zamiennie: w Doktora Frankensteina i jego Potwora. Dzięki temu sztuka w ciekawy sposób podkreśla zależność twórcy i jego Stworzenia i jeszcze bardziej uwydatnia tragiczny posmak tej historii.

Przeczytaj także

Całości smaczku dodaje także fakt, że obaj aktorzy wcielali się w ostanich latach w postać słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Cumberbatch w produkcji BBC „Sherlock”, a Lee Miller w serialu CBS „Elementary”.

Jest to kolejny pokaz w trwającym cyklu retransmisji przedstawień.

Frankenstein – zapowiedź spektaklu 

Wydarzenie promuje specjalna wideo-zapowiedź.

„Frankenstein” i co dalej?

Przedstawienie będzie dostępne od czwartku 30 kwietnia przez tydzień na specjalnej stronie NTLive na YouTubie. W kolejnym tygodniu, tj. od 8 maja, będzie natomiast można oglądać także sztukę „Antoniusz i Kleopatra” na podstawie Williama Szekspira. W obsadzie Ralph Finnes i Sophie Okendo. 

Przeczytaj także

W tym miejscu warto przypomnieć także, że niedawno ogłoszono, że w Internecie dostępny jest monodram Phoebe Waller-Bridge w reżyserii Vicky Jones, który stał się podstawą dla popularnego serialu „Fleabag”. Tym razem jest to odpłatne przedstawienie, jednak wszystkie zebrane środki mają zostać przeznaczone na cele charytatywne.

Od dzisiaj natomiast, tj. piątku 24 kwietnia w serwisie Player.pl dostępny będzie musical tetru Roma „Piloci”.

Czytaj także: „Ucieczka”, sezon 1 (reż. Vicky Jones) [RECENZJA]

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.