Pogoda
13.02.2019 11:13

Oglądanie Netfliksa może zrobić z Ciebie poliglotę

Podobno jeśli chcecie się nauczyć pływać, musicie wskoczyć do głębokiej wody. Uczenie się języków obcych jest bezpieczniejsze i przyjemniejsze – wystarczy zacząć oglądać filmy i seriale na Netfliksie, mają przy tym uruchomioną specjalną, lingwistyczną wtyczkę do Chrome.

Language Learning with Netflix
foto: kadr z wideo

Nawet najbardziej biegły język może zardzewieć, gdy się go nie używa – co z tego, że kiedyś uczyliśmy się obcej mowy, skoro minęło już tak dużo czasu, że niemal wszystko zapomnieliśmy.

Jeśli nie można rozmawiać w języku, który się studiuje, to przynajmniej trzeba starać się z nim obcować. Pomocne są tutaj filmy, o ile ogląda się je bez lektora – problemem było tylko to, że w większości dostępne w Polsce obrazy są anglojęzyczne, a więc były pomocne tylko dla osób uczących się tego języka.

W tym monecie na scenę wkracza Netflix, a właściwie wtyczka Language Learning with Netflix – pozwala ona oglądać przepastną bibliotekę filmów i seriali, łącząc przyjemne z językowo pożytecznym.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także "Wiedźmin" na Netflix: serial zdecydowanie nie będzie dla dzieci

Wtyczka do Chrome pozwala uczyć się języków oglądając Netfliksa

Sposób działania wtyczki jest prosty – wystarczy wybrać materiał, który chce się oglądać oraz wskazać, jakiego języka chce się uczyć, żeby Language Learning with Netflix zaczął podawać na tacy napisy w studiowanym oraz naszym natywnym języku.

Rozszerzenie Language Learning with Netflix dba przy tym, żeby żaden niuans wypowiedz nam nie umknął, w razie potrzeby powtarzając daną wypowiedź tak długo, aż używane w niej zwroty wbiją się nam do głowy. Wtyczka w razie potrzeby podpowie także, jak dane słowo powinno się wymawiać.

Zobacz także: >> Michał Żebrowski mógł wystąpić w „Wiedźminie” Netfliksa <<

Rozszerzenie do Chrome’a jest darmowe – część bardziej zaawansowanych funkcji, nad którymi pracują autorzy Language Learning with Netflix, będzie dostępna po zakupieniu płatnej wersji wtyczki.

Jak najczęściej oglądacie filmy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery