Pogoda
11.02.2016 13:49

Ogłoszono nowy, 6-osobowy skład Top Gear

BBC zdradziło nowy skład legendarnego programu motoryzacyjnego Top Gear – Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya zastąpi aż sześciu prezenterów.

Ogłoszono nowy, 6-osobowy skład Top Gear
foto: materiały prasowe

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, nowymi prezenterami będą między innymi Chris Evans, Sabine Schmitz, Chris Harris, a także Matt LeBlanc, Eddie Jordan i Rory Reid.

Na czele stanąć ma Chris Evans, znany angielski dziennikarz, biznesmen oraz realizator radiowo-telewizyjny. Jego kontrakt ma opiewać na okres co najmniej trzech lat. Niestety jego początki okazały się być dość trudne. Na początku 2016 roku podczas testów Audi R8 V10 Plus z Sabiną Schmitz – która jest także kierowcą wyścigowym – na torze wyścigowym Laguna Seca, Evansowi zrobiło się niedobrze, co w konsekwencji spowodowało przerwanie zdjęć.

Jednak problemów było więcej – w porównaniu do Clarksona, Chris jest znacznie mniej efektywny i ma problem w jednoczesnym mówieniu do kamery i prowadzeniu auta. Ponadto już przy pierwszych testach, przez przypadek udało mu się rozbić Jaguara.

A co z resztą prezenterów? Chris Harris to jeden z najwybitniejszych i najbardziej szanowanych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie. Ma talent do rozbierania samochodów na czynniki pierwsze – spodziewać się można, że jego testy będą niezwykle rzetelne i merytoryczne. Dodatkowo, znany jest ze świetnych umiejętności prowadzenia aut. Dotychczas współpracował on z „Evo”, „Autocarem”, „Jalopnikiem”, „Drive”. Prowadzi także własny kanał na YouTube – „Chris Harris on Cars”, na łamach którego przeprowadził między innymi porównanie LaFerrari, McLarena P1 i Porsche 918:

Harris jest także bezkompromisową postacią – niegdyś miał potyczkę z przedstawicielstwem Ferrari, bo stwierdził publicznie, że oni wymuszają na dziennikarzach wypowiadanie się o markach z Maranello wyłącznie w samych superlatywach. W rezultacie włoska marka przestała użyczać samochody brytyjskiemu dziennikarzowi.

Zespół uzupełnia także Sabine Schmitz, która już miała swój krótki epizod w jednym z odcinków „Top Gear” – pojawiła się w nim jako ekspertka od legendarnego toru Nurburgring Nordschleife:

Matt LeBlanc z kolei jest aktorem lepiej znanym jako Joey Tribbiani z kultowego serialu „Przyjaciele”. Będzie on pierwszym Amerykaninem, występującym w roli prowadzącego. U jego boku znajdą się także Eddie Jordan, ekspert, komentator Formuły 1 i były właściciel jednego z zespołów, a także jego założyciel – Jordan Grand Prix. Właśnie w barwach tego zespołu debiutował legendarny Michael Schummacher.

Skład zamyka Rory Reid – dziennikarz motoryzacyjny, który został wybrany po tym, jak przesłał 30-sekundową autoprezentację do BBC.

Nowy program już w maju 2016 roku zostanie wyemitowany na antenie BBC Brit i BBC Two.

Tagi: News Top Gear