Ojciec córki w śpiączce nagrał podziękowanie za 2 mld zł dla TVP. Środkowym palcem ocierał łzy „wzruszenia”

17.02.2020 12:34
Ojciec córki w śpiączce nagrał podziękowanie za 2 mld zł dla TVP. Środkowym palcem ocierał łzy „wzruszenia” Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Sejm zdecydował o przekazaniu 2 mld zł dofinansowania dla mediów publicznych: TVP i Polskiego Radia. Opozycja proponowała, żeby tę kwotę przekazać na onkologię i ratowanie Polaków chorych na raka.

2 mld złotych to niemal dwa razy tyle, ile do tej pory zebrała na zakup sprzętu medycznego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na wieść o decyzji sejmu i geście posłanki Joanny Lichockiej Jurek Owsiak stracił cierpliwość.

Posłanka PiS po wygranej pokazała gest, który został zinterpretowany jako pokazanie przysłowiowego środkowego palca. Sama z kolei tłumaczy, że odgarniała włosy z policzka i pocierała nos.

Przeczytaj także

Rozgoryczenie szefa WOŚP podzielają także bliscy osób korzystających z pomocy systemu ochrony zdrowia. Rafał Smykowski, którego córka znajduje się w śpiączce, nagrał film przy łóżku małej pacjentki. Jego treść poruszyła polski internet.

Ojciec nagrał film przy łóżku córki w śpiączce. „Dziękował” w nim za 2 mld zł na TVP zamiast na ochronę zdrowia

Rafał Smykowski, wzorem Joanny Lichockiej, przez niemal cały czas nagrania wycierał oczy wyprostowanym środkowym palcem. Zrozpaczony ojciec dziękuje za przekazanie pieniędzy TVP i wyraża przekonanie, że dzięki obejrzeniu nakręconego za te pieniądze programu jego córka błyskawicznie się obudzi i pobiegnie pod siedzibę telewizji z podziękowaniami.

Mężczyzna zdradził też, że może towarzyszyć swojej córce dzięki Fundacji WOŚP,która wyposażyła salę w łóżko dla rodziców. Monika do czerwca 2020 roku będzie wybudzana w klinice Budzik, okresowo jednak musi być przenoszona do szpitala na zabiegi i operacje, których nie są wykonywane w klinice. Po tej dacie będzie musiała zostać przeniesiona do szpitala lub prywatnego ośrodka, zapewniającego opiekę fizjoterapeuty i neurologopedy. To wydatek rzędy kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Przyjęta przez sejm ustawa musi być jeszcze podpisana przez Andrzeja Dudę. Prezydent może tego odmówić.

Zobacz także: WOŚP 2020: Ile zebrał WOŚP podczas 28. Finału? Czy padł kolejny rekord? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.