Pogoda
31.03.2020 14:28

Ojciec, matka, a teraz 8-letnia córka. Cała rodzina z Cieszyna wyleczona z COVID-19

Dobre wieści z Cieszyna. Cała rodzina zarażona koronawirusem jest już w domu. Rodzice i mała dziewczynka zostali w pełni wyleczeni z choroby.

Koronawirus
foto: shutterstock.com

W Polsce dalej rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Podczas konferencji prasowej 31 marca, premier ogłosił kolejne kroki podjęte przez władze, które mają na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się choroby. Obostrzenia dotyczą niepełnoletnich osób, które mogą opuszczać miejsce zamieszkania tylko w obecności osoby dorosłej. Zostanie także ograniczona liczba osób mogących przebywać w sklepach oraz transporcie prywatnym. Rząd wyznaczył także specjalne godziny funkcjonowania aptek, sklepów i drogerii, w których do obiektów będą wpuszczani wyłącznie seniorzy.

Trzycyfrowa liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu doby? Tego "nie można wykluczyć"
Trzycyfrowa liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu doby? Tego "nie można wykluczyć"
Przeczytaj także Trzycyfrowa liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu doby? Tego "nie można wykluczyć"

Poza kolejnymi przypadkami zakażenia koronawirusem, docierają do nas także wieści o kolejnych pacjentach, którzy mimo COVID-19 cali i zdrowi opuszczają szpitale. Jakiś czas temu ozdrowiał polski pacjent zero z Zielonej Góry. Z kolei we Włoszech odnotowano przypadek wyleczenia z choroby 101-latka, co także daje nadzieję na pomyślny wynik walki z koronawirusem.

Bardzo dobre wiadomości nadeszły także z Cieszyna. Rzecznik Szpitala Śląskiego, Ewa Herman w rozmowie z tvn24.pl, poinformowała:

"

Dwie osoby, kobieta i dziecko, po wyleczeniu z COVID-19 opuściły Szpital Śląski w Cieszynie. "

Ośmiolatka jest pierwszym dzieckiem w Polsce z potwierdzonym zakażeniem. Wszystkie testy wskazują na to, że dziewczynka oraz jej mama są już zdrowe. Co więcej, pierwszy cieszyński zakażony to ojciec i mąż wyleczonych kobiet. Jemu również udało się pokonać COVID-19. Cała rodzina w pełnym zdrowiu wróciła razem do domu.

Zobacz też: Obraz Van Gogha skradziony z muzeum. Placówka była zamknięta z powodu koronawirusa 

Tagi: koronawirus