Okładka płyty Maty to plagiat? Autorka zdjęcia skomentowała sprawę

19.11.2021 17:31
Mata Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Zdjęcie na okładce Maty jest podobne do fotografii argentyńskiej artystki. Czy to plagiat, a może po prostu przypadek?

Mata to młody raper, który sporo namieszał na polskim rynku muzycznym. 1 października 2021 ukazała się jego nowa płyta zatytułowana ''Młody Matczak'' i fani zauważyli, że zdjęcie z okładki przypomina fotografię argentyńskiej artystki. Czy doszło do plagiatu?

Polecamy

Okładka płyty Maty to plagiat? Autorka zdjęcia skomentowała sprawę

Na okładce płyty Maty widzimy rapera z plastikowym dentystycznym urządzeniem na ustach. Zdjęcie zostało wykonane przez Zuzannę Krajewską. Co ciekawe, na podobny pomysł wpadła w 2017 roku argentyńska Romina Ressia, która ostatnio przypomniała swoją fotografię w social mediach. 

A teraz porównajcie to zdjęcie z okładką ''Młodego Matczaka'' Maty.

Na profilu ''Beka z rapsów'' pojawił się wpis na ten temat i wielu internautów oznaczali profil artystki, by zwrócić jej uwagę. W końcu Zuzanna Krajewska skomentowała sprawę;

Nie robię plagiatów, moi drodzy. Nie znam prac artystki, do której porównują okładkę Michała. Właśnie ją obczajam. Może mamy podobne poczucie humoru i lubimy te same malarskie portrety. Poniżej moment, w którym to wymyśliliśmy.

Polska fotografka skontaktowała się z argentyńską artystką oraz napisała komentarz pod jej zdjęciem twierdząc, że nie znała wcześniej jej prac. Czy doszło do plagiatu czy to tylko przypadek?  Internauci są podzieleni, bo też w takich sytuacjach ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak było naprawdę. 

Polecamy

21-letni Mata pobił polski rekord najczęściej słuchanej piosenki w ciągu doby swoim utworem “Patoreakcja” na Spotify. Natomiast kolejny singiel “Kiss cam (podryw roku)” został odtworzony aż 701,519 razy, bijąc tym samym rekord ustanowiony wcześniej przez Matę. Utwór ''Kiss cam' trafił na listę Billboard Global 200.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.