Pogoda
10.07.2020 12:09

Olga Tokarczuk otwiera własną kawiarnię na Śląsku. Ma być wyjątkowo artystycznym miejscem

Polska noblistka Olga Tokarczuk zdecydowała się na zakup kawiarni. Nowe miejsce powstanie w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku.

Olga Tokarczuk
foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Olga Tokarczuk to jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek XXI wieku. Za swoje dzieła otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, dwa razy odebrała Nagrodę Literacką "Nike", a także może pochwalić się wyróżnieniem The Man Booker International Prize. Tym razem zaczyna całkiem nowy rozdział w swoim życiu.

Olga Tokarczuk otwiera własną kawiarnię

Jak donosi portal klodzko24.eu, pisarka kupiła kawiarnię. Lokal znajduje się w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Miejsce powstanie na rynku w jednej z najczęściej odwiedzanych części miasta.

Olga Tokarczuk
Olga Tokarczuk
Przeczytaj także Włamywacze obrabowali Olgę Tokarczuk. Trwa szacowanie strat

Dzięki inwestycji Tokarczuk, Nowa Ruda ma szansę zyskać kultowe miejsce na mapie Polski. Do kawiarni noblistki na pewno z wielką chęcią przyjadą zarówno jej fani z Polski jak i zagranicy.

Jak czytamy na portalu, lokal będzie spółką, a w prowadzeniu kawiarenki pisarce pomoże Beata Tyszka. Swojego zachwytu nad pomysłem Tokarczuk nie kryje burmistrz miasta, Tomasz Kiliński:

"

Bardzo podoba mi się ten pomysł, ta inicjatywa. Wiem o tym od jakiegoś czasu. "

Kawiarnia ze względu na swoją właścicielkę na pewno nie będzie przeciętnym miejscem. Już teraz mówi się o jej artystycznym charakterze. Data otwarcia lokalu póki co zostaje tajemnicą.

Olga Tokarczuk
Olga Tokarczuk
Przeczytaj także Olga Tokarczuk została zwolniona z podatku od Nagrody Nobla