Olga Tokarczuk z LEGO. Noblistka dostała własną figurkę

18.12.2019 12:05
Olga Tokarczuk|south Fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Nagroda Nobla to jedno z najważniejszych wyróżnień na świecie. Olga Tokarczuk została uhonorowana także w inny sposób: powstała jej figurka LEGO.

Olga Tokarczuk otrzymała literackiego Nobla za 2018 rok. Dla Polaków stało się to z jednej strony powodem do dumy, z drugiej zaś doprowadziło do wyjątkowo gorących dyskusji, w których deprecjonowano wartość dzieł pisarki i nazywano je wręcz „antypolskimi”.

Inną stronę medalu pokazał Jacek Piekara, który stwierdził, że Andrzej Sapkowski odniósł większy sukces od Olgi Tokarczuk, gdyż więcej osób kupiło jego książki.

Przeczytaj także

Polska noblistka po powrocie do kraju uczyniła piękny gest: przekazała pierwszą replikę medalu noblowskiego na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Przeczytaj także

Olga Tokarczuk została doceniona przez fanów, którzy postanowili złożyć jej hołd na swoje własne sposoby. Przemysław Staroń, nauczyciel z Sopotu, stworzył figurkę LEGO noblistki

LEGO Olgi Tokarczuk. Noblistka z własną figurką z klocków

Przemysław Staroń to Nauczyciel Roku 2018. Oprócz pasji do edukowania przejawia także dużą słabość do klocków LEGO. W swojej kolekcji ma ich już ponad 160.

Postać Olgi Tokarczuk, którą własnoręcznie stworzył, to najnowszy dodatek do kolekcji. Figurka zachwyciła nie tylko internautów, lecz także i samą noblistkę, która pochwaliła się nią w mediach społecznościowych.

Olga Tokarczuk z LEGO wygląda jak noblistka w dniu odbierania nagrody. W sieci pojawił się także inny projekt, autorstwa wspomnianego przez Staronia Tomka Skoga, który postawił na odmienną estetykę.

Obie figurki zostały wykonane samodzielnie. Autorzy mogą zgłosić je do LEGO i jeśli będą cieszyć się wystarczająco dużym poparciem, jest szansa na oficjalne dołączenie ich do oficjalnych produktów przedsiębiorstwa.

Zobacz także: Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla! 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.