Olimpia Poznań pozwala wybierać taktykę i skład internautom

Michał Tomaszkiewicz
26.03.2018 17:08
Olimpia Poznań pozwala wybierać taktykę i skład internautom Fot. zrzut ekranu

IKP Olimpia Poznań to najbardziej internetowy klub na świecie – o ustawieniu i składzie na mecze decydują użytkownicy aplikacji Real Soccer Manager. 

Internetowy Klub Piłkarski Olimpia Poznań ma realną szansę odebrać rzesze fanatyków legendarnemu Odlewowi Poznań, noszącemu dumnie miano najgorszego klubu piłkarskiego w Polsce.

Wszystko to za sprawą dosłownego oddania swojego losu w ręce internautów – przed każdym meczem odbywają się głosowania, które najpierw wyłaniają taktykę, w jakiej przyjdzie klubowi zmierzyć się z przeciwnikiem, a następnie przyporządkowują graczy do odpowiedniej pozycji na boisku.

Jak chwali się klub, z możliwości tej korzysta już ponad 2 000 osób. Aplikacja Real Soccer Manager jest dostępna w sklepie Google Play i App Store – z góry jednak trzeba uprzedzić, że w życiu nie ma nic za darmo.

Gra w prowadzenie klubu IKS Olimpia Poznań

Aplikacja to coś więcej, niż tylko narzędzie pozwalające wybrać skład – to gra mobilna, w której zdobywa się kolejne poziomy i rozwija swoje trenerskie alter-ego.

Każdy użytkownik na tydzień przed meczem będzie mógł zadecydować o ustawieniu, w jakim IKP Olimpia Poznań zagra w prawdziwym meczu ligowym. Następnie po demokratycznym wyborze formacji, przyjdzie czas na dobór zawodników na poszczególne pozycje. Łączna liczba głosów pozwoli ustawić wyjściową jedenastkę i rezerwowych na spotkanie.

foto: materiały prasowe

Jeśli jest się wizjonerem, można narzucić swoje rozwiązanie na mecz wykładając na to prawdziwe pieniądze. Można za nie kupić tokeny głosowania, domyślnie dostępne po jednej sztuce na każdy mecz, dzięki którym można przechylić szalę zwycięstwa na rzecz taktyki (lub zawodnika), który ma sprawdzić się w spotkaniu. Taktyki, w jakich może zagrać drużyna IKP Olimpii Poznań proponowane są przez tradycyjnych szkoleniowców.

Ten sposób zarządzania klubem jak na razie sprawuje się całkiem dobrze:

Jest to także ciekawy sposób na zapewnienie sobie przewagi przez drużynę przeciwną – przy odpowiednio dużym budżecie może pokusić się o wystawienie przeciwko sobie dowolnego składu Olimpii. Jak widać, Real Soccer Manager może mieć też swoje mroczne oblicze. Przed startem rundy wiosennej IKP jest wiceliderem tabeli klasy A, jest więc o co walczyć.

Aplikacja Internetowego Klubu Piłkarskiego Olimpia Poznań ma być cały czas rozwijana – w planach jest między innymi umożliwienie oglądania treningów, tak by móc samodzielnie oceniać formę, w jakiej znajdują się poszczególni zawodnicy. Mecze klubu są transmitowane na żywo w mediach społecznościowych.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.