Pogoda
26.02.2018 13:01

Olimpijski łyżwiarz figurowy zatańczył do muzyki ze Spider-Mana

Jin Boyang po raz kolejny zaprezentował swoją miłość do geekowskiej kultury występując na Gali Mistrzów w Pjongczangu do muzyki znanej z serialu animowanego o Spider-Manie, w wersji wykonywanej przez Michaela Buble.

Jin Boyang na mistrzostwach świata w Helsinkach
foto: kadr z wideo

Co jest lepszego niż bycie Spider-Manem? Na pewno nie bycie sportowcem olimpijskim. Jednak jak mówi stara piosenka, zawsze trzeba patrzeć na jasną stronę życia i takiego właśnie zdania był olimpijski łyżwiarz, Jin Boyang. Reprezentant Chin nie został ukąszony przez zmutowanego pająka, który dał mu nadnaturalne umiejętności, ale nie powstrzymało go to przed wystąpieniem do muzyki godnej superherosa z Nowego Jorku.

Mianowicie podczas Gali Mistrzów, chiński łyżwiarz zaprezentował swój program do rytmu głównego motywu muzycznego z animowanego serialu o Spider-Manie z lat 60. Odświeżona wersja utworu wykonana została przez Michaela Buble, natomiast same ruchy wykonywane przez Boyanga mogłyby zawstydzić samego Petera Parkera:

Boyang wystąpił już wcześniej do tego utworu na Mistrzostwach Świata w Helsinkach w 2017 roku. Właśnie z tamtych zawodów pochodzi zamieszczone powyżej wideo. Układ tańca, ani inspirowany pajęczynami kostium łyżwiarza nie zostały zmienione na potrzeby jego występu w Pjongczangu.

Na Igrzyskach Olimpijskich wystąpiło dużo rockowych zespołów

To nie pierwszy raz, gdy Boyang wystąpił do muzyki znanej z filmów czy seriali - jego występ podczas występów medalowych przygotowany został do muzyki z „Gwiezdnych Wojen”, a konkretnie do „Cantina Song” znanego z oryginalnej, pierwszej części kosmicznej sagi. Same Igrzyska natomiast nigdy nie bały się cięższych gatunków muzycznych, co doskonale pokazuje nasza lista rockowych występów na IO.

Kamil Kacperski
Tagi: Spider-Man