Pogoda
01.07.2016 13:40

Opel GT inspiracją dla Insignii

Stylistyka nowych modeli najczęściej jest wzorowana na konceptach. Nie inaczej ma być w przypadku jednego z najpopularniejszych samochodów niemieckiego producenta – Insignii.

Opel GT inspiracją dla Insignii
foto: materiały prasowe

Jak na razie przedstawicielstwo tej marki jest wyłącznie na etapie rozważań dotyczących opracowania seryjnie produkowanego, kompaktowego, tylnonapędowego coupe, które w koncepcyjnej formie zadebiutowało podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Właśnie stylistyka Opla GT ilustruje jak przyszłe modele tego producenta mogą wyglądać – tak przynajmniej twierdzi szef studia designerskiego, czyli Mark Adams.

Spodziewać się można zapożyczeń w postaci przedniej osłony chłodnicy, a także podobnych przetłoczeń. Pierwszym modelem mającym skorzystać z nowego języka stylistycznego będzie Insignia. Nowa generacja tego samochodu zostanie zaprezentowana jeszcze w 2016 roku – takie przynajmniej plany zakłada sam producent.

Fani marki również zastanawiają się nad przyszłością samego Opla GT, który mógłby wykorzystywać niektóre podzespoły – między innymi tylny dyferencjał i zawieszenie – znane z SUV-a Mokka. Docelowo wprawiane w ruch byłyby tylne koła, na którą miałby trafiać moment obrotowy przekazywany za pomocą ręcznej lub automatycznej przekładni, o czym wspomniał dyrektor generalny, Rory Harvey:

"

Wciąż rozważamy wprowadzenie GT do seryjnej produkcji, jednak przez wzgląd na fakt, że najbliższe kilka lat będzie dla nas bardzo pracowitych, stworzenie małego coupe ma niski priorytet. "

Pierwszy zwiastun Opla GT został zaprezentowany 19 stycznia 2016 roku, dwa dni potem światło dzienne ujrzał kolejny z nich:

Sam model GT stylistycznie bazuje na koncepcyjnej Monzie. W futurystycznej wizji auto wyróżnia się drzwiami ze zintegrowanymi szybami. Do jego wnętrza można dostać się po naciśnięciu czerwonego panelu biegnącego wzdłuż linii dachu. Styliści nie poskąpili odważnych przetłoczeń. Do tego wrażenie ma robić centralnie umieszczona podwójna końcówka rur wydechowych oraz czerwone opony przednie.

Auto napędza 1-litrowy turbodoładowany silnik o mocy 145 KM i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kolejnym mianownikiem wspólnym między tym samochodem a Mazdą MX-5 jest niska masa własna, oscylująca wokół 1000 kilogramów. Zdaniem producenta, Opel GT będzie rozpędzać się od 0 do 100 km/h w 8 sekund, osiągając prędkość maksymalną 215 km/h.

Pojazd niemieckiego producenta ma odznaczać się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi, w myśl zasady, że nic tak dobrze na nie wpływa jak niska masa własna.

Podobam Wam się koncepcja Opla Insignii wzorowanego modelem GT?

Tagi: News Opel